Angielski rytuał piękna – Twoja skóra po 2 miesiącach wróci do stanu młodości nawet w wieku 60 lat

Rytuał piękna, który możesz przeprowadzić w zaciszu własnego domu. Ten czteroetapowy zabieg pielęgnacyjny wykorzystywała podobno sama matka Królowej Elżbiety I. Wykonany na noc przyniesie spektakularne efekty, a skóra będzie zregenerowana, odprężona i nawilżona.

Do przeprowadzenia zabiegu potrzebne są 4 kubki o pojemności 250 ml. W pierwszym umieszczamy 2 łyżki płatków owsianych ( wcześniej pokruszonych) oraz 2 łyżki dobrej jakości oleju roślinnego.

W drugim kubku musi znaleźć się jedno nieduże, starte jabłko (koniecznie bez skórki), 1 łyżeczka soku z cytryny i 1 łyżka płynnego miodu. W trzecim kubku umieszczamy 100 ml kefiru lub jogurtu oraz 1 łyżeczkę soli morskiej. W czwartym kubku należy zaparzyć herbatę rumiankową.

Rytuał pielęgnacyjny krok po kroku:

Twarz dokładnie oczyścić. Nałożyć zawartość pierwszego kubka i masować skórę lekkimi, kolistymi ruchami. Miksturę pozostawić na skórze na około 5 minut.

Nie płukać twarzy z pozostałości pierwszego kubka, a nałożyć na nie zawartość drugiego. Delikatnie pomasować skórę i pozostawić na około 5-7 minut.

Za pomocą płynnej zawartości trzeciego kubka usunąć płatki owsiane i jabłko. Nasączyć wacik i ponownie przetrzeć twarz. Pozostałości kefiru należy zmyć ostudzoną herbatką rumiankową. Skórę wytrzeć miękką, bawełniana ściereczką.

Nie wolno mocno pocierać ani trzeć skóry, bo może to uszkodzić jej delikatną strukturę. Najlepiej do tego celu przeznaczyć osobny mały ręcznik. Po takim zabiegu skóra jest niesamowicie miękka, delikatna i odżywiona.

Rytuał ten znacznie zmniejsza widoczność porów i działa przeciwzmarszczkowo. Najlepsze rezultaty dają regularne zabiegi wykonywane dwa razy w tygodniu przez minimum dwa miesiące.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!