Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Wystarczy 8 prostych ćwiczeń aby pozbyć się bólu rwy kulszowej. Stosuje od dawna i jest efekt

Przedstawiamy osiem prostych ćwiczeń, które pomogą ci zwalczyć ból rwy kulszowej.

Moi dziadkowie tak często narzekali na bóle rwy kulszowej, że przeszłam nad tym do porządku dziennego. Pewnie wiele osób uznaje, że tak właśnie powinno być. Że w pewnym wieku dobrze, że boli, bo przynajmniej wiadomo, że się żyje.

Błąd! Oto sposób, który pomoże ci zniwelować nieprzyjemne dolegliwości.

Na początku jednak wytłumaczmy, czym właściwie jest rwa kulszowa. Nerw kulszowy to najdłuższy nerw, znajdujący się w ciele człowieka. Zaczyna się u podstawy kręgosłupa, a kończy przy mięśniach stóp, biegnąć przez uda i łydki.

Statystycznie, mamy około 40% szans, że w którymś momencie życia nerw ten zacznie dawać o sobie znać. Czasami ból jest przewlekły, czasami pojawia się od czasu do czasu. Problemy z nerwem kulszowym mogą objawiać się mrowieniem w nogach lub uczuciem „słabych kolan.”

Inne objawy to drętwienie i utrata czucia w dolnych kończynach.

Czasami pojawia się również ból pleców, pośladków, ud albo łydek. Mogą wystąpić problemy z kolanami i mniejsze możliwości ruchowe, związane z zakresem ruchu w stawach.

Jak można zniwelować nieprzyjemne dolegliwości związane z nerwem kulszowym? Zacznij ćwiczyć jogę! Dzięki niej rozciągniesz dolną część pleców, co złagodzi ból i zapobiegnie jego nawracaniu. Proponowane przez nas ćwiczenia są proste i stosunkowo mało męczące.

Skręt z krzesłem

Ustaw się przodem do krzesła i postaw na nim jedną stopę, opierając się całą jej powierzchnią. Następnie połóż rękę na kolanie (przeciwną do stopy, która jest oparta na krześle). Drugą dłoń połóż na biodrze.

Zacznij rotować ciało od pasa w górę, pilnując, żeby biodra pozostały nieruchome. Przytrzymaj pozycję przez pół minuty i zmień stronę. Pozycja powinna być wygodna, nie staraj się na siłę zwiększać zakresu ruchów.

Podnoszenie kolan

Połóż się na plecach i przyciągnij kolano do klatki. Druga noga powinna być prosta i swobodnie leżeć na podłodze.

Postaraj się nie ruszać za bardzo odcinka lędźwiowego podczas wykonywania tego ćwiczenia. Przytrzymaj chwilę przyciągnięte kolano, a następni zmień nogę.

Skręt kolan

Połóż się plecach i rozłóż ręce na boki. Ugnij nogi w kolanach i przełóż je na prawo. Leż tak mniej więcej minutę, a następnie przełóż kolana na lewą stroną. Wykonując to ćwiczenie, pilnuj, żeby ręce cały czas leżały na podłodze.

Pojedynczy skręt kolan

Połóż się na plecach i ugnij jedną nogę w kolanie, tak, żeby osiągnąć kąt prosty. Następnie przełóż ją nad drugą nogą i postaraj się położyć ją na podłoże. Możesz pomóc sobie, przeciwną do kładzionego na ziemi kolana, ręką.

Druga noga powinna zostać na podłodze, wyprostowana. Głowę skieruj w kierunku przeciwnym, do położonej na podłodze zgiętej nogi. Przytrzymaj około pół minuty i zmień stronę.

Wypady ze skrętem

Ustaw się w klasycznym wypadzie, a następnie pochyl się do przodu. Delikatnie skręć biodra w kierunku nogi znajdującej się z przodu.

Oprzyj łokieć na zewnętrznej stronie zgiętego kolana i złącz ze sobą dłonie. Przytrzymaj pół minuty, a potem zmień stronę.

Siad ze skrętem

Usiądź z wyprostowanymi (przed sobą) nogami. Następnie jedną stopę wsuń pod pośladek, siadając na niej. Drugą ułóż na ziemi, zginając nogę w kolanie. Rotuj ciało w kierunku nogi znajdującej się na zewnątrz.

Jedną dłoń wsuń pod kolano, a drugą oprzyj na podłodze. Odczekaj kilka sekund i zmień pozycję, skręcając się w drugą stronę.

Koci grzbiet

Ustaw się na czworaka. Na przemiennie zaokrąglaj plecy i spychaj w dół odcinek lędźwiowy. Możesz to robić płynnie lub zatrzymując każdą z pozycji na kilka sekund.

Skłon

Usiądź na stopach. Następnie wyciągnij się do przodu, utrzymując proste plecy i sięgając dłońmi jak najdalej możesz.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!