Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Domowy sposób na lepkie, tłuste i brudne szafki kuchenne: nie potrzebujesz drogich produktów

Nie możesz poradzić sobie z brudnymi szafkami kuchennymi? Poznaj nasz sposób.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy na pewno potrzebujesz tych wszystkich drogich środków czystości, które oferują nam kolejne firmy? Czy tylko dzięki sklepowej chemii jesteś w stanie usunąć brud? Oczywiście, że nie.

Nasze babcie korzystały tylko i wyłącznie z domowych sposobów, a ich kuchnie zawsze lśniły czystością. W tym artykule poznasz proste, domowe sposoby na odtłuszczenie i wyczyszczenie swojej kuchni.

Tłusty osad

Plamy po tłuszczu potrafią sprawiać niemały problem. Ten sposób sprawi, że pozbędziesz się ich na długi czas. Twój blat znów zacznie lśnić.

Przygotuj:

  • Sodę oczyszczoną (200-300g)
  • 3 łyżki płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie
  • 2 łyżki oleju
  • 60 ml octu
  • sok z 2 cytryn

Postępowanie:

Dokładnie wymieszaj składniki. Nałóż roztwór na tłusty obszar np. blatu. Pozostaw mieszaninę na ok. 5 minut.

Użyj gąbki i dokładnie wszystko zetrzyj. Różnica powinna być od razu widoczna.

Aby pozbyć się tłuszczu w rogach, użyj szczoteczki do zębów lub wykałaczki. I to wszystko – twój mebel jest znowu czysty.

Płytki na ścianie w kuchni

Na płytkach zwykle odkłada się tłuszcz, odpryska się jedzenie oraz zasychają opary kuchenne. Po jakimś czasie zaczynają wyglądać bardzo nieestetycznie i stare plamy mogą być trudne do usunięcie.

Najłatwiejszy sposób na usunięcia całego osadu jest rozpuszczenie 4 łyżek boraksu, 100 ml octu i 100 ml ciekłego amoniaku w 4 litrach ciepłej wody. Wystarczy użyć tego roztworu do przetarcia płytek i po całym brudzie nie ma śladu.

Bezwonna lodówka

Jeśli chcesz wyczyścić lodówkę od środka, a przy tym pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, potrzebna Ci będzie soda oczyszczona. Wymieszaj 4 łyżki sody z 1 litrem wody, wlej płyn do butelki z aerozolem i rozpyl wnętrze lodówki.

Pozwól mieszaninie zadziałać i pozostaw ją na chwilę. Na koniec wszystko dokładnie rozetrzyj i Twoja lodówka wygląda jak nowa!

Nieskazitelnie czyste okna

Jeśli chcesz, by twoje okna w kuchni pozostały czyste znacznie dłużej niż zwykle, skorzystaj z tego sposobu. Podczas mycia, przetrzyj okna czystą szmatką z dodatkiem paru kropel płynnej gliceryny. Dzięki temu szyba pozostanie czysta na dłużej.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!