Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Czyszczenie pralki, skuteczny trik: w ten sposób przez długi czas pozostanie jak nowa – 15 min i gotowe

Zastanawiasz się jak zachować ładny, biały kolor pralki z zewnątrz? Mamy na to odpowiedź!

Faktem jest, że utrzymanie czystej pralki z zewnątrz jest trudne z pomocą zwykłych środków czystości. Aby wyczyścić pralkę wystarczy tylko kroków i produkty, których używasz codziennie.

Jak wyczyścić pralkę?

Na wacik kosmetyczny nałóż trochę wody utlenionej i wytrzyj nim żółte plastikowe części twojej pralki.Rób to do momentu, aż znikną całkowicie.  W ciągu kilku minut pracy, twoja pralka zaczęła wyglądać jak nowa. Woda utleniona również pomoże jeśli masz problem z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z wnętrza pralki. Wlej dwie butelki wody utlenionej do pojemnika na środek zmiękczający i uruchom płukanie. Problem powinien zniknąć.

Inne genialne pomysły na czyszczenie pralki

Czyszczenie bębna

Jeśli uważasz, że bęben w twojej pralce jest czysty, możesz być w ogromnym błędzie. Bakterie, brud, pleśń to rzeczy, które mogą składować się w tej części twojej pralki. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu może być czyszczenie pralki co parę miesięcy. Nastaw pustą pralkę na 60 stopni i wrzuć dwie tabletki do zmywarki. Włącz długi cykl prania. Tabletki powinny zabić bakterie, które się gromadzą w pralce oraz rozpuszczą zalegające tłuszcze oraz osady.

Nie przyjemny zapach

Aby pozbyć się nie przyjemnego zapachu, należy po prostu zostawić otwartą pralkę po każdym praniu.

Wyczyść filtr

Filtr służy ochronie pompy w pralce.  Dostawanie się do niego różnych rzeczy z naszych kieszeń, może powodować powstawanie grzyba i zarazków.  Czyszczenie go nie należy do najtrudniejszych zadań, a należy je powtarzać dość często.

Czyszczenie uszczelek

Uszczelki chronią nasze łazienki przed zalaniem wodą z pralki. Utrzymują też bęben i wewnętrzne urządzenia, które znajdują się w pralce. Jest to idealne miejsce dla bakterii i innych zarazków. Z czyszczeniem uszczelek nie należy czekać zbyt długo. Gdy już to zrobimy, należy je pozostawić do dokładnego wyschnięcia, ponieważ może tam się nagromadzić wilgoć.  Od czasu do czasu warto przemyć je wodą z octem.

Czyszczenie pojemnika na proszek

Jest to kolejne miejsce, które jest często przez nas pomijane, a czyszczenie go nie jest bardzo skomplikowane. Przydatnym narzędziem będzie szczoteczka do mycia zębów. Będzie to wygodne i zapewni 100 % szansę na dokładne wyczyszczenie. Szufladę można również umyć w zmywarce do naczyń.

Czysta pralka da nam czystsze pranie i zmniejszy wydatki związane z naprawami, które mogą być spowodowane brakiem czyszczenia i nieodpowiednim konserwowaniem pralki.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!