Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Lekarze są zgodni: Objawy te wskazują na zanieczyszczenie organizmu. Dowiedz się jak możesz go oczyścić.

Detoks to skuteczna metoda oczyszczania organizmu z toksyn i innych zaległych substancji w organizmie, polecany jest szczególnie podczas odchudzania się i redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej.

Nieustanne funkcjonowanie w biegu, stres, wysoko przetworzone jedzenie, słodycze – to tylko niektóre z przyzwyczajeń, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Oczyszczenie z zaległych toksyn i szkodliwych substancji może okazać się zbawienne dla prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia.

Przy jakich niepokojących objawach możemy mieć obawy, że nasz organizm jest przeciążony?

Przede wszystkim powtarzające się bóle głowy, uczucie ciągłego zmęczenia, nagłe zmiany nastrojów, a także zaburzenia przemiany materii. Naszą uwagę powinny przykuć również bóle stawów oraz przybieranie na wadze.

Jeśli mamy zamiar przejść na detoks, już na kilka dni przed powinniśmy wyeliminować z jadłospisu spożywanie produktów zakwaszających organizm.

Należy do nich kawa, czarna herbata, produkty mleczne, żółte sery, mięso, mleko, słodycze, a przede wszystkim alkohol i fast foody. Nie trudno zauważyć, iż usuwając te produkty na kilka dni, nasz jadłospis będzie obfitował w warzywa i owoce.

Jak dokładnie wygląda detoks właściwy?

Najbardziej uciążliwy wydaje się pierwszy dzień, kiedy to naszym zadaniem jest oczyszczenie jelit. W tym celu wykonuje się lewatywę, bądź spożywa specjalny środek przeczyszczający.

W tym dniu możemy pić jedynie wodę i herbatki ziołowe. W zależności od celu, dla którego przeprowadzamy detoks warto wybrać konkretne produkty oczyszczające przede wszystkim nerki, bądź wątrobę.

A więc:

Jeżeli zależy nam na oczyszczeniu nerek powinniśmy spożywać duże ilości owoców, a także koktajlów owocowych. Warto wzbogacić je o imbir, pietruszkę, kurkumę i pestki dyni.

Przy detoksie nastawionym na oczyszczenie jelit jemy głównie szpinak, cytrynę, awokado, brokuły, nasiona chia, zieloną herbatę, ocet jabłkowy oraz owoce.

Detoks wątroby należy do jednych z najważniejszych, gdyż ten organ oczyszcza organizm z toksyn. Warto sięgać po takie produkty, jak marchewka, kurkuma, owoce granatu, czy zielone sałaty.

Natomiast oczyszczanie trzustki polega na codziennym spożywaniu cytryny, kiwi, zielonych sałat oraz ananasa.

Aby uefektywnić detoks warto wybrać się na saunę oraz uprawiać jogę.

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

error: Zakaz kopiowania treści!