Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Dieta cytrynowa – zdziwiłam się, kiedy moja ciocia szybko zrzuciła 3 kg z bioder. Oto skuteczny sposób

Dieta cytrynowa, która daje spektakularne efekty

Kilka dni temu byłam na spotkaniu z przyjaciółką, której nie widziałam od 2 miesięcy. Doznałam nie lada szoku, gdy zobaczyłam jej nową, smukłą figurę

Nie ukrywam, że w duszy pojawiła się iskierka zazdrości, dlatego długo nie wytrzymałam i zapytałam ją o sekret diety, która daje tak spektakularne efekty. Okazało się, że to zasługa zwykłej cytryny. Chodzi tylko o właściwe jej stosowanie.

Postanowiłam podzielić się z Wami tym sposobem i opisze na czym polega sukces diety. Przecież każda z nas marzy o pięknej figurze.

Dlaczego warto wybrać dietę cytrynową?

Dieta cytrynowa to w 100 % naturalny sposób na odchudzanie, bazujący tylko na stosowaniu cytryny. Nie musimy więc suplementować chemicznych, niejednokrotnie bardzo szkodliwych środków spalających tłuszcz, żeby uzyskać wymarzoną wagę. Z racji na naturalny skład i skuteczność dieta jest często stosowana przez znane gwiazdy.

Polubiły ją między innymi takie celebrytki, jak Jennifer Aniston, Heidi Klum i wiele innych.

Cytryna to owoc mający wysokie właściwości detoksykacyjne, a jak wiadomo, kiedy organizm jest odpowiednio oczyszczony wszystkie procesy zachodzące w organizmie działają sprawnie i bez zastrzeżeń.

Metabolizm zostaje podkręcony i odchudzanie zaczyna przynosić efekty. Sprawdzono, że wystarczy tylko 7 dni, aby z pomocą soku z cytryny oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn, a tym samym rozpocząć proces zrzucania wagi.

Zasady diety cytrynowej

Detoks organizmu

Nie polega na głodówce, czy też spożywaniu samych płynów. Oczyszczanie w tym przypadku polega na jedzeniu tylko naturalnych, nieprzetworzonych produktów. Powinno się wypijać sporą ilość niesłodzonych płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej, ziołowych herbat, czy lemoniady.

Dieta właściwa, trwająca 10 dni

W trakcie kuracji spożywamy 30 cytryn. Przygotowanie ich polega na wyciśnięciu soku z przeznaczonej na dany dzień ilości owoców i rozcieńczeniu
z niegazowaną lub przegotowaną i przestudzoną wodą. Do soku dodać łyżeczkę miodu. Płynu nie dosładzać cukrem. Można wypić sam sok z cytryn, ale to już wersja dla wytrzymałych.

  • dzień 1 i 10- 1 cytryna
  • dzień 2 i 9 – 2 cytryny
  • dzień 3 i 8 – 3 cytryny
  • dzień 4 i 7 – 4 cytryny
  • dzień 5 i 6 – 5 cytryn

Dieta zdrowotna, trwająca 12 dni

Do przeprowadzenia tego wariantu diety będzie potrzebne 200 cytryn. Przygotowanie takie samo, jak w wersji nr 1. W obydwu dietach należy wypijać sok na około 30 minut przed posiłkiem. Należy pamiętać, żeby przyjmować płyn od 3 – 5 razy dziennie.

  • dzień 1 i 12 – 5 cytryn
  • dzień 2 i 11 – 10 cytryn
  • dzień 3 i 10 – 15 cytryn
  • dzień 4 i 9 – 20 cytryn
  • dzień 5, 6, 7 i 8 – 25 cytryn

Kiedy wskazane jest stosowanie diety cytrynowej i jakie korzyści możemy uzyskać?

Dieta jest polecana szczególnie w przypadku, kiedy chcemy oczyścić swój organizm z toksyn. Polecana jest również osobom cierpiącym na kamicę nerkową, czy osteoporozę.

Ma także właściwości wzmacniające odporność na infekcje, zagrażające zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Poza oczyszczeniem organizmu oraz zrzuceniem nadprogramowych kilogramów, dzięki cytrynie poprawi się kondycja naszej skóry, zębów, a nawet można raz na zawsze pożegnać się z łupieżem.

Za sprawą odpowiedniego nawodnienia organizmu zminimalizujemy uczucie łaknienia, które mogło nam doskwierać przed kuracją.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!