Potrzebujesz trzech prostych składników, aby przygotować najlepsze lody na świecie.

Jeśli podczas zakupu lodów dokładnie zapoznasz się z składem i jesteś przerażona dodatkiem tylu zbędnych, a szkodliwych dodatków, to ten przepis będzie dla Ciebie wybawianiem.

Wiemy, jak zrobić fantastycznie, pyszne domowe lody bez zbędnej chemii i wzmacniaczy smaku. Aby w pełni cieszyć się pysznym smakiem ukochanych lodów,  potrzebujesz tylko trzech składników!

Aby lody były smaczne weź mleko i masło o maksymalnej zawartości tłuszczu . Możesz wybrać dowolną czekoladę: mleczną, białą, czarną, z nadzieniem lub bez. Mamy nadzieję, że również docenisz ten przysmak.

Domowe Lody Czekoladowe

Składniki

  • Mleko 100 ml
  • Masło 80 g
  • Czekolada mleczna 90 g

Przygotowanie

Wlej mleko do głębokiego pojemnika, który można umieścić w kuchence mikrofalowej i dodaj masło w temperaturze pokojowej. Ogrzej składniki w kuchence mikrofalowej ( czas zależy indywidualnie od kuchenki). Masło powinno całkowicie się roztopić, a mleko powinno się podgrzać, ale nie zagotować.

Zetrzyj schłodzoną czekoladę na grubej tarce, dodaj ją do mieszanki gorącego mleka i masła, wszystko dobrze wymieszaj i pozwól czekoladzie roztopić się.

domowe lody

Ubij uzyskaną masę za pomocą miksera, aż uzyskasz konsystencję śmietany (potrzebujesz na to około 8 minut). Włóż masę do zamrażarki na 40 minut.

Następnie wyjmij schłodzoną masę i ubijaj ponownie, aż stanie się  jeszcze gęstsza. Włóż ponownie do zamrażalki.

Gotowe lody przed podaniem posyp startą czekoladą. Wszystko zależy od twojej wyobraźni, możesz dodać do lodów również rodzynki, orzechy i inne ulubione smakołyki.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!