Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Domowe maseczki usuwają przebarwienia skóry jak gumka – Naturalne metody zawsze najlepsze

Przebarwienia na skórze nie wyglądają estetycznie. W zależności od wieku i przyczyny ich powstawania przybierają one rożne barwy.

Najczęściej są szare lub brązowe. Wiele kobiet, aby się ich pozbyć przykrywa je pod warstwą makijażu. Nie jest to jednak skuteczne i długotrwałe rozwiązanie. Aby nie dopuścić do ich powstawania trzeba pamiętać, aby w słoneczne dni stosować kremy z duży filtrem UV.

Co jednak zrobić kiedy na naszej twarzy pojawiły się już przebarwienia? Wystarczy skorzystać z domowych maseczek wykonanych z naturalnych składników.

Soda oczyszczona 

Niezawodna w zwalczaniu przebarwień na skórze jest także soda oczyszczona. Wystarczy dodać do miseczki jedną łyżkę stołową sody, a następnie dolać kilka kropel wody.

Tak aby powstała gęsta zawiesina. Tak przygotowaną maseczkę można nanieść na przebarwione obszary twarzy, następnie delikatnie wklepać.

Cynk i selen

Przyczynami pojawienia się przebarwień na skórze może być brak niektórych mikro i makroelementów. Warto wzbogacać swoją dietę o cynk i selen.

Możne je znaleźć w owsiance, mleku, orzechach, owocach morza, soczewicy, wątróbce czy kukurydzy.

Sok z cytryny

Osoby, które nie mają uczelnia na owoce cytrusowe mogą skorzystać z maski przygotowanej z kwaśnej śmietany i soku z cytryny. Składniki te powinny być dodane w tej samej proporcji 1:1. Po upływie 15 minut można zmyć nadmiar produkt z twarzy.

Sok z jagód, żurawiny lub czarnej porzeczki

Niektóre z owoców mają właściwości rozjaśniające skórę. Wystarczy garść świeżych wymienionych wyżej owoców, aby zrobić sok.

Za pomocą gazy należy nanieść go na twarz. Po upływie po 15 minut sok można zmyć z twarzy letnią wodą.

Czosnek

Czosnek oprócz tego, że jest uważany za naturalny antybiotyk posiada też właściwości rozjaśniające plamy pigmentowe. Wystarczy kilka razy dziennie natrzeć problemowe miejsca obranym i przeciętym na pół ząbkiem czosnku.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!