Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

4 produkty, które oczyszczą Twoje płuca. Polecane dla biernych palaczy oraz osobom narażonym na smog

Płuca są jednym z najważniejszych organów w ciele człowieka. Papierosy, smog oraz wiele innych czynników codziennie przyczynia się do pogarszania stanu naszych płuc w mniejszym lub większym stopniu.

Niewielkie cząsteczki osadzające się w płucach sprawiają, że z każdym dniem oddycha się ciężej, pojawia się kaszel i duszności. O ile mieszkańcy dużych miast nie mają wpływu na wdychane zanieczyszczenia i pyłki, o tyle palacze mogą ograniczyć lub też całkowicie zrezygnować z palenia szkodliwych dla nich i dla otoczenia papierosów.

Rzucanie palenia to niewątpliwie trudny okres dla każdego palacza, dlatego już teraz warto zapoznać się z domowymi sposobami, które poprawią kondycję Twoich płuc.

Jedzenie grejpfrutów

Grejpfruty to owoce, które mimo swojego gorzkawego smaku warto włączyć do codziennej diety. Owoce te posiadają właściwości antyoksydacyjne oraz antyrakowe. Mogą zahamować rozwój komórek rakowych oraz poprawić funkcjonowanie naszego organizmu.

Czosnek – naturalny antybiotyk

Czosnek od lat stosowany jest w medycynie naturalnej i nie bez powodu nazywany jest ‚naturalnym antybiotykiem’.

Posiada właściwości, które pozwalają nam wzmocnić odporność, a także poprawić funkcjonowanie wielu układów naszego organizmu, w tym układu oddechowego.

Imbir – nie tylko do herbaty

Imbir najczęściej stosowany jest jako dodatek do herbaty, ale niewiele osób wie, że ma on też wiele innych zastosowań. Jego właściwości antywirusowe oraz przeciwbakteryjne sprawiają, że popularny jest szczególnie w sezonie zimowym.

Imbir ma także pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszych płuc – pozwala na rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu możliwe jest usunięcie śluzu z oskrzeli.

Marchewka

Marchew to jedno z warzyw, które w szczególnym stopniu bogate jest w ważne dla naszego organizmu witaminy, takie jak A, C, E, K oraz witaminy z grupy B.

Neutralizujące nikotynę działanie na nasz organizm sprawia, że włączenie marchewki do diety to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich palaczy.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!