3 składniki i gotowe. Japoński sekret młodości – tajemnica promiennego wyglądu została w końcu odkryta.

Jeżeli myślisz, że dawni ludzie nie dbali o swój wygląd, to jesteś w dużym błędzie! Już tysiące lat temu przywiązywano dużą uwagę do tego, by prezentować się młodo, mimo wciąż upływających lat.

Nie powinno więc dziwić nikogo, że do dziś wymyśla się różne specyfiki, które mają sprawiać, że wyglądamy młodziej niż w rzeczywistości. Czy te specyfiki naprawdę działają? Okazuje się, że tak. O ile oczywiście wybierze się specyfik, który jest dobry jakościowo, czyli po prostu działa. I wcale nie trzeba szukać daleko.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Azjatki wyglądają młodo nawet wtedy, kiedy przeżyły już ponad pół wieku?

Kluczem do sukcesu jest… ryż

Japoński eliksir młodości oparty jest na tym właśnie składniku. Ponadto zawiera skwalen (który chroni naszą skórę przed działaniem promieni słonecznych), witaminę E (która nawilża naszą skórę) oraz kwas linolowy. Ten eliksir działa cudownie, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu, a ten z kolei spowalnia i tak nieunikniony proces, czyli powstawanie zmarszczek.

Przepis na eliksir młodości

Fajne jest to, że na ten eliksir składają się tylko 3 produkty, które zapewne i tak masz w swoim domu.

Potrzebujesz:

  • 3 łyżek ryżu
  • 1 łyżkę miodu
  • 1 łyżkę mleka

To niewiele, prawda? Przygotowanie jest równie proste:

Ryż należy gotować przez 2 minuty. Następnie odcedzić, zostawiając też wodę, w której ryż się gotował. Do odcedzonego ryżu dodaj resztę składników, czyli miód oraz mleko. Wymieszaj. Oczyść dokładnie skórę twarzy. Nałóż miksturę na twarz i pozostaw do wyschnięcia.

Użyj wody z gotowania ryżu do przemycia twarzy. To bardzo ważny krok, ponieważ woda z gotowania ryżu korzystnie wpływa na ludzki organizm. Korzystnie, czyli jak? Poprawia krążenie krwi i pomaga pozbyć się zmarszczek.

Dla utrzymania najbardziej korzystnego efektu, dobrze byłoby powtarzać ten zabieg raz w tygodniu.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!