Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Grupa krwi wpływa na Twoją osobowość. 7 faktów, który każdy musi wiedzieć

Kilka faktów na temat grupy krwi

Istnieją cztery grupy krwi u człowieka. Różnią się obecnością bądź brakiem antygenów, które znajdują się w krwinkach czerwonych.

Nazwy czterech kategorii grup krwi to A, AB, B oraz 0. Uważa się, że osoby posiadające grupę krwi AB posiadają najlepszy układ odpornościowy od pozostałych. Oprócz tych czterech podstawowych grup krwi istnieje jeszcze 400 różnych podgrup czego dowiedli ostatnio naukowcy.

Pokazują one pełniejszy obraz predyspozycji fizycznych, a także psychicznych danej osoby.

Bardzo ciekawe jest to, że na podstawie grupy krwi można zorientować się jakie jedzenie będzie dla nas odpowiednie, a nawet jakie posiadamy cechy osobowości. Warto o tym wiedzieć wcześniej. Poniższe informacje wyjaśnią Ci kilka ciekawych faktów na temat wpływu grupy krwi na człowieka.

Dieta, a grupy krwi

Grupa A – osoba posiadająca grupę krwi A nie powinna spożywać zbyt dużo roślin strączkowych, a także kawy i produktów ostrych. Dla takich osób poleca się dietę wegetariańską, a także duże ilości ryb oraz nabiału.

Grupa B – dla osób z tą grupą krwi poleca się spożywanie ryb, baraniny, nabiału i produktów mlecznych, warzyw, ziaren oraz herbaty. Posiadacze grupy krwi B powinni unikać szczególnie alkoholu i zbyt dużej ilości konserwantów w produktach spożywczych.

Gruba AB – osoby z taką grupą krwi powinny spożywać produkty organiczne i świeżą nieprzetworzoną żywność. Nie poleca się im zjadać potraw smażonych.

Grupa 0 – ludzie z grupą krwi 0 powinny spożywać mięso, ryby oraz warzywa. To czego powinny unikać to mleko i produkty mleczne, a także przetworzona żywność. Osoby te powinny pamiętać, aby się nie przejadać.

Osobowość, a grupa krwi

Według ostatnich badań naukowców grupa krwi odpowiada także za pewne cechy charakteru. Jakie mogą być to cechy?

Grupa A – osoba z tą grupą według badań jest empatyczna i ma cechy przywódcze. Jest również dobrze zorganizowana i działa skutecznie.

Grupa B – te osoby skupione są na działaniu, umieją rozstrzygać spory, są elastyczne i przyjaźnie nastawione do innych.

Gruba AB – osoby z tą grupą krwi są dość ciche i spokojne. Mają także racjonalne podejście do wielu spraw i myślą perspektywicznie.

Grupa 0 – osoby z tą grupą są praktyczne i asertywne. Cechuje je uprzejmość oraz empatia w stosunku do innych ludzi.

Radzenie sobie ze stresem, a grupa krwi

Grupa krwi determinuje także to jak sobie radzimy ze stresem w trudnych sytuacjach.

Grupa A – osoba z taką grupą krwi jest bardzo podatna na działanie hormonu stresu – kortyzolu. Przez to potrzeba im więcej czasu, żeby poradzić sobie w ciężkich chwilach.

Grupa B – ludzie z grupą krwi B są zazwyczaj spokojne, ale jeżeli przekroczą próg wytrzymałości to potrafią wybuchnąć gwałtownie. Dla takich osób zaleca się spokojne oddychanie, aby odzyskały równowagę.

Grupa AB – uważa się, że te osoby najlepiej radzą sobie w sytuacjach stresowych. Rzadko zdarza się, aby było zdenerwowane. Wybuchy wśród tych ludzi to już ostateczność.

Grupa 0 – uważa się, że osoby z grupą krwi 0 są bardzo nerwowe i zdarzają im się wybuchy złości. Aby mogły powrócić do harmonii powinny wizualizować się sobie coś co je uspokaja.

Gromadzenie się tłuszczu w organizmie, a grupa krwi

Czy istnieje związek pomiędzy posiadaną grupą krwi, a gromadzeniem się tłuszczu w ciele? Okazuje się, że tak. Grupa krwi może nam powiedzieć z jakich przyczyn jedne osoby tyją bardziej, a inne mniej.

Grupa A – wśród tych osób gromadzenie się tłuszczu związane jest głównie z nadmiernym spożywaniem mięsa oraz cukrów.

Grupa B – te osoby powinny unikać potraw smażonych oraz pieczywa, gdyż głównie te produkty wpływają u nich na gromadzenie się tłuszczu.

Grupa AB – ludzie z tą grupą powinny być aktywne fizycznie, gdyż brak ruchu może być dla nich zgubny.

Grupa 0 – u tych osób tłuszcz zbiera się głównie z powodu nieregularnie spożywanych posiłków.

Grupa krwi, a planowanie rodziny

Do najważniejszych układów grupowych w organizmie człowieka należy współczynnik EH. W jego składzie znajdziemy 50 różnych antygenów, a najważniejsze z nich to D, C, c, E oraz e. Ma to szczególne znaczenie w trakcie ciąży u kobiety, gdyż może to spowodować problemy jak np. konflikt serologiczny.

Występuje on wtedy, gdy matka dziecka ma grupę krwi z czynnikiem RH- czyli nie ma w sobie antygenu D. Ojciec dziecka ma wówczas krew z czynnikiem RH+ i taki antygen posiada.

Dochodzi wówczas do takiej sytuacji, że organizm kobiety widzi jej dziecko jako ciało obce i próbuje je zwalczyć swoimi przeciwciałami. Dzisiaj medycyna umie sobie już poradzić, kiedy dochodzi do konfliktu serologicznego.

Kompatybilność krwi

Którą grupę krwi dana osoba może przyjąć, a którą może oddać, kiedy dochodzi do takiej potrzeby?

Grupa A – posiadacze grupy krwi A mogą być biorcami u osób z grupą A oraz 0. Mogą natomiast oddawać swoją krew osobom z tą samą grupą krwi, albo osobom z grupą AB.

Grupa B – ludzie z tą grupą mogą otrzymywać krew z grup B i 0. Oddawać mogą swoją krew osobom z grupą krwi B oraz AB.

Grupa AB – te osoby są uniwersalnymi biorcami. Mogą przyjmować krew od wszystkich czterech grup krwi, ale swoją krew mogą oddać jedynie osobom z tą samą grupą krwi.

Grupa 0 – ludzie z grupą krwi 0 mogą być dawcami dla wszystkich grup krwi, ale same mogą przyjąć krew tylko od osoby o grupie krwi 0.

Kompatybilność osocza

Grupa A – osoby z tą grupą krwi mogą otrzymywać osocze od osób z grupą A i AB, ale przekazać mogą swoją krew osobom z grupą A oraz 0.

Grupa B – ludzie z grupą krwi B mogą uzyskać osocze od osób posiadających grupę B i AB, a przekazać mogą tylko osobom z grupą B oraz 0.

Grupa AB – te osoby mogą otrzymać osocze od osób, które mają grupę krwi AB, ale sami mogą przekazać swoje wszystkim pozostałym.

Grupa 0 – te osoby mogą dostać osocze od wszystkich innych grup krwi, ale same mogą przekazać osocze tylko dla osób posiadających grupę krwi 0.

Grupa krwi 0 jest specyficzna, gdyż znajdują się w niej przeciwciała anty-A oraz anty-B. Może być ona przekazana tylko osobom, które posiadają taką samą grupę krwi.

Osocze pochodzące z grupy krwi AB może być natomiast przekazywane dla każdej innej grupy, gdyż nie zawiera w sobie przeciwciał.

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

error: Zakaz kopiowania treści!