To takie proste. Mój już rośnie. Wyhoduj własny imbir w domu.

Jak wyhodować własny imbir w domu?

Imbir to popularna przyprawa, którą stosuje się na co dzień w kuchni azjatyckiej. Sama roślina pochodzi prawdopodobnie z Melanezji skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Imbir nie tylko świetnie smakuje, ale posiada także wiele składników, które są niezwykle istotne dla naszego zdrowia.

Dlaczego warto spożywać imbir?

Po pierwsze imbir łagodzi nudności. Polecany jest szczególnie kobietom w ciąży jako naturalny środek zaradczy na mdłości, które zazwyczaj pojawiają się w pierwszych miesiącach. Jest to środek skuteczny tak samo jak leki na receptę.

Imbir posiada także wiele właściwości przeciwzapalnych podobnie jak czosnek i wspomoże nas w walce z przeziębieniem czy grypą.

Jeżeli intensywnie ćwiczysz i chcesz zmniejszyć ból mięśni po ostrym treningu to warto zastosować ten środek. Imbir potrafi też zmniejszyć ból odczuwany przy zapaleniu stawów i kości.

Również kobiety w trakcie menstruacji powinny pomyśleć o tym środku jeżeli odczuwają silny ból w dolnej części brzucha. Imbir stosuje się bardzo często przy problemach żołądkowych, gdyż potrafi przyspieszyć opróżnianie żołądka co jest bardzo pomocne dla osób odczuwających dyskomfort po spożyciu posiłku.

Jeżeli cierpisz na niestrawność to pomyśl najpierw o imbirze zamiast o środkach farmakologicznych.

Ze względu na liczne korzyści imbir warto zjadać na co dzień np. jako dodatek do herbaty czy jako przyprawa do potraw. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba go za każdym razem kupować w sklepie. Imbir możemy sami wyhodować u siebie w domu.

Wcześniej warto wybrać się do centrum ogrodniczego i kupić sprawdzony stymulator wzrostu.

Do uprawiania tej rośliny najlepsza jest bogata ziemia doniczkowa, która będzie dobrze odsączona. Najlepiej będzie jeśli zakupimy szeroką doniczkę, ale płytką, gdyż korzenie imbiru rosną poziomo, a nie pionowo.

Oto kilka kroków, które pomogą Ci wyhodować imbir w warunkach domowych:

Korzeń imbiru zanurz w wodzie na całą noc.

Doniczkę wypełnij ziemią, a korzenie umieść tak, aby zielone oczka były na górze. Przykryj korzenie ziemią na wysokość do 5 centymetrów.

Podlej doniczkę i umieść w ciepłym miejscu, osłoniętym od Słońca.

Podlewaj roślinę regularnie. Po kilku tygodniach powinieneś zauważyć pęd.

Imbir może rosnąć w domu przez cały rok. Kiedy odetniesz kawałek korzenia to reszta będzie nadal rosła!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!