Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Jak odświeżyć i wyczyścić skutecznie toaletę w kilka minut – Sklepowe środki staną się przeszłością.

Jak odświeżyć i wyczyścić skutecznie toaletę w zaledwie kilka minut?

Dzięki temu prostemu sposobowi sklepowe środki czyszczące pójdą w zapomnienie.

Niestety każdy z nas ma w domu najmniej lubiane prace domowe i obowiązki, których najchętniej byśmy chcieli uniknąć. Do takich czynności należy też czyszczenie toalety. Mycie toalety nie jest najprzyjemniejsze, jednak nie można z tego zrezygnować.

Sklepowe środki do utrzymywania czystości i świeżości w toalecie są niestety drogi i szybko się kończą. Poniżej oferujemy alternatywę niskobudżetową, korzystniejszą dla naszego zdrowia niż kupne środki.

Nasze pomocne wskazówki pomogą Ci łatwo, skutecznie i szybko wyczyścić nawet najbardziej niedostępne zakamarki muszli klozetowej, oszczędzając przy tym pieniądze, czas, wysiłek i nerwy.

Środek do czyszczenia toalet.

Jak odświeżyć toaletę w kilka minut?

Zbiornik do spłukiwania toalety kryje w sobie wiele tajemnic. Zdarzało się, że niektórzy chowają w tym miejscu pieniądze, wartościowe przedmioty, ale czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się ukryć w zbiorniku na wodę pastę do zębów?

Czy wiedziałeś, że to właśnie pasta do zębów pomaga wyeliminować osad, rdzę a także zdezynfekować powierzchnię toalety? Pozbyć się nieprzyjemnych zapachów?

Wybierz nawet najtańszą pastę do zębów o najwyraźniejszym zapachu. Przekłuj tubkę pasty w kilku miejscach, przykładowo wykałaczką i umieść w zbiorniku na wodę.

Tym sposobem skutecznie odświeżysz, a nawet delikatnie zdezynfekujesz toaletę. Otwory najlepiej zrób małe, wtedy pasta wystarczy na jakieś 2-3 miesiące.

Jak pozbyć się długotrwałego osadu?

Jeżeli toaleta nie jest nowa, to naturalne jest, że pod krawędzią pojawia się uporczywa rdza, kamień itp. To może uszkodzić hydraulikę i nie wygląda zachęcająco i estetycznie.

Najczęściej czyszczenie toalety rozpoczynamy od rozprowadzenia środka czyszczącego na zabrudzone powierzchnie i pozostawiamy go na dłuższy czas dla lepszego działania. Niestety jest tak, że płyn nie utrzymuje się na krawędziach i po prostu spływa do kanalizacji.

Sposobem by tego uniknąć i wydłużyć działanie środka czyszczącego jest rozłożenie kawałków papieru toaletowego.

Złóż kawałek na pół, zwilż papier wybranym przez siebie środkiem czyszczącym i umieść go w toalecie na ścianach, najlepiej na tych najbardziej zabrudzonych.

Zostaw tak nawilżony papier na kilka godzin, a dla trwałego efektu nawet i na noc. Następnie po minionym czasie usuń cały papier toaletowy i rozpocznij czyszczenie tym samym środkiem. Najtwardsze, najbardziej trwałe zabrudzenia znikną bez śladu.

Jak wyczyścić najbardziej niedostępne zakamarki toalety?

Wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na przeróżne środki do czyszczenia toalet, uwierz, że wszystkie środki, które będziesz potrzebować znajdziesz w zaciszu swojego domu.

Wymieszaj ze sobą szklankę sody, ćwierć szklanki kwasu cytrynowego, kilka kropelek ulubionego olejku i łyżkę płynu do mycia naczyń. Z powstałej mieszanki możesz zrobić „tabletki” czyszczące do toalety.

Przełóż powstałą masę do foremek od lodu, poczekaj do czterech godzin by zastygła.

Po tym czasie wrzuć do muszli klozetowej jedną tabletkę, poczekaj aż się rozpuści. Następnie wyczyść dokładnie toaletę, używając do tego zwykłej szczotki klozetowej.

Tabletki, które zrobisz w ten sposób mają głównie zastosowania: przede wszystkim dokładnie wyczyszczą toaletę, działają również jako odświeżacz. Zrobienie ich zajmie Ci zaledwie dziesięć do piętnastu minut.

Możesz je przechowywać długi okres czasu. Wszystko jest bardzo proste, dzięki naszym wskazówkom łatwo i szybko utrzymasz swoją toaletę w czystości.

Nasze rady pozwolą Ci wyjść z najbardziej nieprzyjemnych, codziennych sytuacji przy odrobinie wysiłku i niskim budżecie.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!