Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Jak pielęgnacji rośliny aby były zdrowe i bujne. 4 porady, które spowodują że nie poznasz swoich kwiatów.

Rozpoczęcie okresu grzewczego to trudny czas dla roślin domowych. Powstałe w wyniku ciepła kaloryferów suche powietrze zdecydowanie im nie służy.

Aby zapobiec ich przesuszeniu, należy zapewnić im odpowiednie warunki do zdrowego wzrostu – szczególnie jesienią i zimą. Szczególnie zadbaj o poprawne podlewanie roślin. Nie są to czasochłonne zabiegi, a Twoje rośliny podziękują Ci za specjalną troskę.

Jak podlewać rośliny w okresie grzewczym?

Sprawdzaj wilgotność gleby.

Roślina nie wymaga podlewania, jeśli jej ziemia jest mokra. Aby to sprawdzić, zanurz w niej palec na około 3 cm. Jeśli nie czujesz wilgoci, podlej roślinę. Pamiętaj jednak, że zima to czas odpoczynku i wstrzymania wzrostu roślin, więc w tym okresie podlewaj rośliny rzadziej.

Zatroszcz się o liście.

One także mogą paść ofiarą przesuszonego powietrza. Możesz temu zapobiec, przecierając je mokrym ręcznikiem lub spryskując wodą raz w tygodniu.

Pomóc mogą też nawilżacze powietrza (możesz wykorzystać także ich „domową” wersję: umieść pojemnik z wodą w pobliżu rośliny tak, by parująca woda je nawilżała). W tym przypadku sprawdzi się także położenie na kaloryferze mokrego ręcznika lub nawet przeniesienie roślin na kilka dni do łazienki.

Zimą rośliny podlewaj rano.

Przygotuj wodę.

Dla roślin najlepsza będzie woda o temperaturze około 17°C, pozbawiona węglanu wapnia i chloru. Przygotowanie takiej wody jest proste – odstaw ją na dwa dni, a następnie podgrzej. Taka woda będzie idealna nawet dla roślin wrażliwych na zmianę temperatury.

Jak widać, pielęgnacja roślin w tak trudnym dla nich okresie jest prosta. Pamiętając o regularności stosowania tych czterech zasad, zadbasz o zdrowie i piękny wygląd swoich roślin doniczkowych. Powodzenia!

Przedstawione powyżej zasady podlewania można stosować także latem.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!