Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Jak wybielić plastik w kuchni: żółte plamy znikają błyskawicznie. Bardzo skuteczna metoda

Plastikowe elementy znajdujące się w kuchni często tracą swoją pierwotną, śnieżną biel.

Uchwyty przy kuchenkach mikrofalowych, gniazdka, parapety oraz przełączniki nie są już tak ładne, jak na początku. Nie jest to efekt zaniedbania, tylko powszechne zjawisko żółcenia się plastiku.

Taki efekt pojawia się wskutek dotyku, promieni słonecznych oraz spadków temperatury.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że plastikowe elementy kuchennego wyposażenia pozostawiają wiele do życzenia. Istnieje kilka domowych sposobów, które mogą okazać się przydatne w walce z żółceniem plastiku.

Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu, aby pokazać ci, jak raz na zawsze możesz pożegnać się z nieestetycznymi, żółtymi elementami w kuchennym wnętrzu.

Jak pozbyć się żółtego plastiku?

Ocet

Ocet to niezawodny sprzymierzeniec w walce z zabrudzeniami w kuchni. Aby pozbyć się zażółceń, wystarczy namoczyć gąbkę w wodzie z octem o stężeniu 80% i dokładnie przetrzeć powierzchnie plastiku.

Gdy minie 5 minut, należy wypłukać gąbkę w czystej wodzie i ponownie przetrzeć plastik. Różnica powinna być widoczna gołym okiem, a ty nie zapomnij założyć jednorazowych rękawiczek, które ochronią dłonie!

Szare mydło

Weź jedno brązowe mydło, a następnie zetrzyj je na drobnej części tarki. Do mydła dodaj odrobinę gorącej wody i wymieszaj tak, aby powstała dość gęsta, lepiąca się papka. Mieszankę nałóż na zażółcone miejsce, a po kilku minutach spłucz czystą wodą.

Utleniacz do włosów

To element, który znajdziemy w każdej drogeryjnej farbie do włosów. Preparat w czystej postaci możesz nałożyć na zanieczyszczoną powierzchnię na mniej więcej 10 minut. Po tym czasie wystarczy zetrzeć go gąbką i cieszyć się czystym plastikiem.

Pasta do zębów

Każda pasta do zębów sprawdzi się w czyszczeniu plastikowej powierzchni. Wystarczy dokładnie natrzeć nią brudne miejsce i już po kilku minutach cieszyć się czystością.

Takie rozwiązanie świetnie usunie między innymi ślady po doniczkach na parapecie lub lodówce.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!