Liście laurowe potrafią wyleczyć z wielu chorób. Mają wiele zastosowań o których dotąd nie słyszałam

Liść laurowy (zwany też wawrzynem szlachetnym) swoje zastosowanie znajduje głównie w kuchni, jako dodatek do bigosu, kapuśniaku.

Posiada jednak wiele właściwości zdrowotnych, od dawna stosuje się napary, wywary z liści laurowych w medycynie naturalnej. Pozwalają pozbyć się wielu uciążliwych przypadłości.

Na co pomagają liście laurowe?

Łupież

Uciążliwe swędzenie oraz mnóstwo białych płatków na ubraniach to zmora wielu osób. Jednak może nam pomóc przegotowana woda z kilkoma liściami laurowymi. Przestudzoną miksturą płuczemy głowę.

Przeziębienie

Dokuczliwy katar, kaszel oraz ból gardła. Wystarczy zalać liście laurowe gorącą wodą w misce, nakryć głowę ręcznikiem i wdychać gorące powietrze. Podobnie zadziała picie małymi porcjami, naparu z liści laurowych.

Nowotwór

Liście laurowe są pomocne w leczeniu nowotworów, szczególnie raka piersi. Wykazują właściwości skuteczne w walce z komórkami rakowymi. Jednak nie mogą one stanowić samodzielnego leczenia nowotworu.

Bóle głowy, stawów, mięśni

Działanie przeciwzapalne wykorzystuje się w leczeniu np. bólu stawów. Masuje się bolące stawy olejkiem z liści laurowych, tak samo przy bólu głowy masuje się skronie.

Problemy gastryczne

Uporczywe wzdęcia? Liść laurowy pomoże! Wspomaga produkcję soków trawiennych, co przyśpiesza trawienie. Dodatkowo pomaga usunąć niestrawione resztki pokarmowe, co oznacza, że pomaga w odchudzaniu.

Cukrzyca

Badania udowodniły, że regularne spożywanie liści laurowych jest w stanie zmniejszyć poziom cukru we krwii. Dodatkowo wpływają one na produkowanie insuliny przez trzustkę.

Serce i tętnice

Liście laurowe zawierają rutyne i kwas kawowy, które pozytywnie wpływają na serce oraz tętnice. Tzn. fitoskładniki wzmacniają ściany serca i obniżają poziom cholesterolu, który odkłada się w tętnicach.

Trądzik

Właściwości bakteriobójcze oraz przeciwgrzybicze często wykorzystuje się przy leczeniu trądziku. Właściwości liści laurowych pomagają nie tylko przy leczeniu samego trądziku, ale również blizn.

Niesamowicie wiele zastosowań zdrowotnych posiadają liście laurowe, prawda?

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!