Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Lekarze potwierdzają: Wcześnie wykryty rak płuca daje szansę na wyleczenie – Uważnie obserwuj organizm, bo daje on o sobie znać znacznie wcześniej

Lekarze nie mają złudzeń – odpowiednio wcześnie wykryty rak płuc jest możliwy do wyleczenia.

Istotne w tej kwestii jest obserwowanie swojego organizmu, który o wiele wcześniej będzie dawać znać, że dzieje się z nim coś złego. Nowotworom już na wczesnym etapie towarzyszą niepokojące objawy, jeszcze przed postawioną diagnozą lekarską.

Dlatego tak ważna jest uważna obserwacja organizmu, dzięki której nie przeoczymy istotnych sygnałów płynących z naszego ciała. Jak oprócz bólu w klatce piersiowej objawia się rak płuc?

Powodem do niepokoju może być długotrwały kaszel lub często pojawiające się infekcje (komórki rakowe znacząco osłabiają nasz układ odpornościowy), np. przeziębienie czy nagła, niezamierzona utrata wagi.

Nie bez znaczenia jest też ból kości (co niestety może oznaczać, że doszło już do przerzutów) czy osłabienie mięśniowe (ból zwłaszcza mięśni bioder, ramion i nóg przy najzwyklejszych czynnościach).

Rakowi płuc często towarzyszy także wysoki poziom wapnia, który skutkuje innymi objawami, tj.: częstym oddawaniem moczu, problematycznym wypróżnianiem, ciągłym pragnieniem, mdłościami, zawrotami głowy oraz bólami brzucha.

Ponadto zaniepokoić nas powinny problemy z oddychaniem po przejściu niewielkiego dystansu czy uciążliwe chrapanie.

Warto też zaznaczyć, że obecność raka w naszym organizmie powoduje zwolnienie krążenia krwi, a co za tym idzie gorsze samopoczucie i zmieniony wygląd (spuchnięta twarz oraz stany zapalne szyi).

Niemniej jednak pamiętajmy, że każdy rak, który odpowiednio wcześnie zostanie wykryty jest uleczalny, dlatego tak ważne są okresowe badania (również krwi).

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!