Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Postaw na parapecie drzewko szczęścia. Nie sądziłam, że ma tyle zdrowotnych właściwości.

Crassula to jedna z doskonale znanych wszystkim roślin, która zapewnić ma w domu dobrobyt i sporą ilość pieniędzy. Potocznie nazywana drzewem pieniędzy często spotykana jest w polskich domach i ma za zadanie przyciągnąć sukces i bogactwo.

Warto jednak wiedzieć, że drzewo pieniędzy ma także wiele właściwości leczniczych, które warto wykorzystać. Często ta roślina porównywana jest do zdrowego aloesy. Zaletą tego drzewka jest fakt, że jest ono bardzo łatwe w pielęgnacji, dlatego tym bardziej warto się na nie zdecydować.

Drzewo pieniędzy ma taką właściwości, że „sygnalizuje”, kiedy w domu jest osoba chora. W okresie przeziębienia, czy też innej choroby, Crassula zaczyna przysychać i więdnąć. W okresie zdrowia drzewko wygląda pięknie i zdrowo – tak samo jak jej właściciel.

Wśród właściwości leczniczych drzewa pieniędzy należy wymienić:

Rany, skaleczenia, skręcenia, stłuczenia, małe oparzenia – na uszkodzone miejsca należy nakładać starte wcześniej listki drzewa pieniędzy w niewielkiej ilości. Całość należy zabezpieczyć bandażem. Opatrunek zmieniamy co kilka godzin.

Ukąszenia owadów – rany należy smarować sokiem wydobywanym z liści.

Ból gardła – sok z 10 liści należy wymieszać z 300 ml ciepłej wody. Tak przygotowaną miksturę warto stosować do 3 razy dziennie do płukania gardła.

Opryszczka na ustach – sok z liści co kilka godzi należy nakładać na opryszczkę.

Zapalenie pęcherza moczowego i zapalenie nerek – 5 zmielonych liści zalewamy 200 ml gorącej wody. Całość odstawiamy na godzinę. Potem, ok. 20 minut przed każdym posiłkiem, należy wypijać 1 łyżkę mikstury.

Wrzód żołądka i dwunastnicy – dwie godziny przed pierwszym posiłkiem należy zjeść 2 liście drzewka.
You might also like

Comments are closed.