Nie musisz już szukać i dręczyć się problemem oblepionych mszycami roślin – Szybkie i niezwykle tanie sposoby, aby  z nimi walczyć. 

Mszyce to szkodnik, który może zniszczyć bardzo dużą ilość upraw. Jednak na szczęście poza standardowymi chemicznymi rozwiązaniami istnieją także bardziej naturalne sposoby na radzenie sobie z tym problemem.

Poniżej prezentujemy bardzo skuteczny przepis, który nie tylko jest w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka, ale również jest naprawdę bardzo skuteczny. Z całą pewnością warto się nim zainteresować.

Jak się przygotować?

Bierzemy około 70 gramów tytoniu i gotujemy wokoło półtora litrze wody przez godzinę. Tak przygotowany roztwór odcedzamy i rozrabiamy w stosunku 1 do 1 z wodą. Tak przygotowanym roztworem pryskamy rośliny, na których znajdują się mszyce.

Roztwór ten jest bardzo skuteczny, nie tylko w stosunku do mszyc, ale także w przypadku larw gąsienic czy też meszek, które mogą znajdować się na przykład na pomidorach. Ważną kwestią jest to, że roztwór z tytoniu sprawdza się nie tylko w przypadku warzyw, ale także w przypadku drzew owocowych, róż i wielu innych kwiatów.

Inne sposoby

Powyższy sposób z roztworem z tytoniu to nie jedyny ciekawy sposób na mszyce. Poniżej prezentujemy także kilka innych skutecznych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

  • musztarda w sprayu – bierzemy 200 gramów proszku musztardowego i rozpuszczamy w wiadrze z wodą.
  • skórka z pomarańczy – bierzemy około 1 kilograma skórki od pomarańczy i rozpuszczamy w 10 litrach wody. Taką mieszankę zostawiamy na co najmniej 3 dni.
  • szałwia – do 10 litrów wody dodajemy 300 gram mocno posiekanego korzenia szałwii. Zostawiamy to na 3 godziny.
  • rumianek – kilogram suszonego rumianku zalewamy 10 litrami wody i zostawiamy na co najmniej 12 godzin

Do walki z mszycami można także użyć takich sposobów jak amoniak, sodę oczyszczoną czy też popiół drzewny bądź ekstrakt z czosnku. Jak widać sposobów na poradzenie sobie z mszycami jest całkiem sporo. Polecamy.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!