Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Liściami orzecha wyleczysz kilka poważnych schorzeń – mają ogromne właściwości zdrowotne

Lekarstwa domowej roboty bardzo często pomagają nam w wielu dolegliwościach. Zapewne niewielu z nas wie, że takimi prozdrowotnymi właściwościami wyróżniają się liście orzecha włoskiego.

Należy jednak pamiętać, by używać tylko tych zdrowych, zielonych liści bez żadnych brązowych plam. Takie liście najlepiej zbierać w czerwcu oraz na samym końcu maja, ponieważ to właśnie wtedy najlepiej nadają się do użytku.

Liście orzecha włoskiego zawierają duże ilości witamin, karotenoidów czy olejków eterycznych. Dodatkowo działają także antybakteryjnie i antyseptycznie.

To oznacza, że dzięki nim rany szybciej się goją, a dodatkowo nie jesteśmy narażeni na pojawienie się stanu zapalnego. Liście orzecha włoskiego po zerwaniu należy dokładnie wysuszyć i trzymać w szczelnych pojemnikach.

Sposobem na wykorzystanie takich liści jest przygotowanie z nich naparu do picia.

Taki napój pomoże nam w przypadku problemów z przewodem pokarmowym oraz w czasie biegunek. Nada się także do użytku zewnętrznego w roli okładów, jeśli mamy trądzik. Aby przygotować taki napar, potrzebna nam będzie jedna łyżka suszonych liści orzecha włoskiego.

Należy zalać je wodą i zalać 250 ml wrzątku. Po 60 minutach nasz napar będzie gotowy. Powinniśmy pić mniej więcej 1/3 szklanki przed trzema posiłkami w ciągu dnia.

Inny sposób na wykorzystanie liści orzecha włoskiego to tak zwany odwar. Wystarczy, że zalejemy łyżkę suszonych liści 500 ml wody, a następnie podgrzejemy przez 10 min, nie doprowadzając do wrzenia. Takim płynem możemy wypłukać jamę ustną, wyeliminować grzybicę czy zmniejszyć potliwość.

Liście orzecha włoskiego możemy używać także podczas kąpieli, by pozbyć się dolegliwości skórnych.

Będziemy potrzebować 250 g zmielonych, suszonych liści, które zagotujemy w 1,2 litra wody. Po 30 minutach mieszanka będzie gotowa, a my możemy rozcieńczyć ją z ciepłą wodą w stosunku 1:1.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!