Liściami orzecha wyleczysz kilka poważnych schorzeń – mają ogromne właściwości zdrowotne

Lekarstwa domowej roboty bardzo często pomagają nam w wielu dolegliwościach. Zapewne niewielu z nas wie, że takimi prozdrowotnymi właściwościami wyróżniają się liście orzecha włoskiego.

Należy jednak pamiętać, by używać tylko tych zdrowych, zielonych liści bez żadnych brązowych plam. Takie liście najlepiej zbierać w czerwcu oraz na samym końcu maja, ponieważ to właśnie wtedy najlepiej nadają się do użytku.

Liście orzecha włoskiego zawierają duże ilości witamin, karotenoidów czy olejków eterycznych. Dodatkowo działają także antybakteryjnie i antyseptycznie.

To oznacza, że dzięki nim rany szybciej się goją, a dodatkowo nie jesteśmy narażeni na pojawienie się stanu zapalnego. Liście orzecha włoskiego po zerwaniu należy dokładnie wysuszyć i trzymać w szczelnych pojemnikach.

Sposobem na wykorzystanie takich liści jest przygotowanie z nich naparu do picia.

Taki napój pomoże nam w przypadku problemów z przewodem pokarmowym oraz w czasie biegunek. Nada się także do użytku zewnętrznego w roli okładów, jeśli mamy trądzik. Aby przygotować taki napar, potrzebna nam będzie jedna łyżka suszonych liści orzecha włoskiego.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!