Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Co zrobić aby ręczniki były śnieżnobiałe – Proste triki bez użycia wybielacza.

Każdy z nas chce zachować czystość i biel swoich ręczników i ściereczek. Dlatego dobrze jest poznać parę trików i pomysłów, które pomogą nam w utrzymaniu bieli ręczników.

Co potrzebujemy na to, by ręczniki odzyskały swą biel?

Przede wszystkim będą nam potrzebne następujące składniki: 

  • 2 łyżki soli kuchennej,
  • 1 łyżka sody oczyszczonej,
  • 100g proszku do prania,
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego,
  • 3 litry wrzącej wody.

Dzięki tym składnikom będziemy mogli mieć czyste i białe ręczniki.

Postępowanie:

Wszystkie powyższe składniki należy wymieszać we wrzącej wodzie. Do miski ze składnikami i wodą należy włożyć brudne ścierki i ręczniki. Następnie można przelać wszystko do garnka i postawić na kuchence. Gotować przez około 5 minut. Kolejnym krokiem jest odczekanie, aż garnek wystygnie i można wyprać ścierki i ręczniki w pralce na zwykłym programie. Rezultat będzie widoczny gołym okiem!

Wybielanie i powrót do miękkości ręczników 

Często chcemy, by nasze ręczniki miały tę samą miękkość, jak w dniu zakupu. Co można zrobić, by przywrócić im miękkość ? Warto to zrobić na kilka godzin przed praniem. Będzie nam potrzebny kwasek cytrynowy, który trzeba wsypać do gorącej wody. 3 części kwasku wsypać do 7 części wody.

Następnie trzeba poczekać, aż się wszystko rozpuścić i wtedy należy włożyć ręczniki. Najlepiej jest odstawić potem miskę z ręcznikami na całą noc. Jest to dobry sposob-na-biale-reczniki oraz na to, by nasze ręczniki były niesamowicie miękkie.

Jakich sposobów można jeszcze użyć do wybielania ręczników w domu? 

Innymi sposobami, jakie można użyć do wybielania ręczników w domu, są między innymi: aspiryna, ocet winny, czy gorąca woda z cytryną. Są to sposoby, które można zrobić w domu, gdyż zazwyczaj są to produkty, który każdy z nas ma w domu. Aspiryna działa jako środek wybielający na ręczniki. Usuwa też z prania szare i żółte plamy.

Ocet winny zaś działa tak, że trzeba przynajmniej szklankę wlać do miski i pozostawić ręczniki w occie na całą noc. Sposób z cytryną polega na tym, by przekrojoną cytrynę włożyć do garnka z wodą i zagotować. Następnie należy wyjąć cytrynę i moczyć pranie w roztworze przynajmniej przez godzinę.

Dzięki tym domowym sposobom możemy utrzymać nasze ręczniki i ściereczki w dobrym stanie przez cały czas użytkowania.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!