Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Robię najlepszy twaróg w mieście. Zajmuje mi to dokładnie 5 minut. Zapomnij o tym sklepowym

Nie każdy może kupić smaczny i zdrowy twaróg na rynku lub w sklepie. Producenci niestety często stosują różnego typu szkodliwe dla zdrowia dodatki w celu przedłużenia okresu przydatności do spożycia itp.

Aby cieszyć się smakiem tego pysznego produktu wiele gospodyń domowych samodzielnie przygotowuje twaróg w domu. Ten proces jest dość długi i pracochłonny. Ale mam na to prostszy sposób!

Dzisiaj powiem Ci, jak zrobić pyszny twaróg z kefiru. Twaróg jest przyjemnie kwaśny, miękki i nadaje się do różnego rodzaju dań. Z 1 litra kefiru o zawartości 3,2% tłuszczu otrzymuje się do 350 g delikatnego twarogu.

Do przygotowania tego specjału potrzebny jest tylko kefir, który powinien być świeży.

Umieść go na noc w zamrażarce. Rano wyjmij kefir, pozwól mu się trochę rozmrozić i zdejmij opakowanie ( najlepiej przetnij je nożem lub nożyczkami).

Zamrożony kefir zawiń w kilka warstw gazy i zawieś nad zlewem lub miską. Twaróg będzie gotowy, gdy przestanie oddzielać się serwatka.

To cały sekret! Przygotowanie tego delikatnego twarogu nie zajmuje dużo czasu. Szybki, łatwy i ekonomiczny sposób dla każdego!

Gotowy twaróg można jeść z dżemem, miodem lub kwaśną śmietaną, można też zrobić pyszny, domowy ser na smaczną kanapkę.

Kanapka z domowym twarogiem

SKŁADNIKI

  • 300 g twarogu
  • świeży koper, kolendra
  • pół papryki
  • sól, pieprz do smaku
  • 2 ząbki czosnku

Posiekaj zioła i paprykę. Przeciśnij czosnek przez praskę. Wymieszaj wszystkie składniki z z twarogiem, posól i popieprz do smaku. Smacznego!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!