Nalewka z imbiru na ból głowy oraz bóle stawów – szybki sprawdzony przepis

Nalewka imbirowa jest znanym od starożytności lekiem na bóle głowy oraz bóle stawów. Każdy z nas może przygotować ją samodzielnie w domu i czerpać z jej prozdrowotnych właściwości.

Należy jednak pamiętać, że nalewka, jak każde lekarstwo, ma swoje przeciwwskazania. Co za tym idzie, przed jej spożyciem zalecamy konsultację ze swoim lekarzem i uzgodnienie z nimi takiej formy terapii. Korzeń imbiru znany jest praktycznie na całym świecie.

Z jego prozdrowotnych oraz leczniczych właściwości korzystała naturalna medycyna chińska, tybetańska, czy też hinduska, a pierwsze zapiski o nim pochodzą już sprzed 3 tysięcy lat. Tym samym, imbir stanowi jedną z najstarszych roślin uprawianych dla celów medycznych.

O właściwościach imbiru można by mówić godzinami, ale podsumujmy je stwierdzeniem, że imbir jest lekiem uniwersalnym. Wśród jego licznych zastosowań można wymienić odchudzanie, problemy trawienne, czy też brak apetytu. Co więcej, może być on stosowany jako naturalny antybiotyk, środek o charakterze wykrztuśnym, czy też środek napotny.

Oczywiście, to nie wszystkie właściwości imbiru. Roślina ta bowiem może działać również rozgrzewająca, łagodzącą na przeziębienie, czy też przeciwzaparciowo. Działań tych jest mnóstwo, co potwierdza tezę o jego uniwersalności i powinno zachęcić każdego do wykonania domowej nalewki imbirowej…

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!