Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Nalewka z imbiru na ból głowy oraz bóle stawów – szybki sprawdzony przepis

Nalewka imbirowa jest znanym od starożytności lekiem na bóle głowy oraz bóle stawów. Każdy z nas może przygotować ją samodzielnie w domu i czerpać z jej prozdrowotnych właściwości. Należy jednak pamiętać, że nalewka, jak każde lekarstwo, ma swoje przeciwwskazania. Co za tym idzie, przed jej spożyciem zalecamy konsultację ze swoim lekarzem i uzgodnienie z nimi takiej formy terapii.

Korzeń imbiru znany jest praktycznie na całym świecie. Z jego prozdrowotnych oraz leczniczych właściwości korzystała naturalna medycyna chińska, tybetańska, czy też hinduska, a pierwsze zapiski o nim pochodzą już sprzed 3 tysięcy lat. Tym samym, imbir stanowi jedną z najstarszych roślin uprawianych dla celów medycznych.

O właściwościach imbiru można by mówić godzinami, ale podsumujmy je stwierdzeniem, że imbir jest lekiem uniwersalnym. Wśród jego licznych zastosowań można wymienić odchudzanie, problemy trawienne, czy też brak apetytu. Co więcej, może być on stosowany jako naturalny antybiotyk, środek o charakterze wykrztuśnym, czy też środek napotny.

Oczywiście, to nie wszystkie właściwości imbiru. Roślina ta bowiem może działać również rozgrzewająca, łagodzącą na przeziębienie, czy też przeciwzaparciowo. Działań tych jest mnóstwo, co potwierdza tezę o jego uniwersalności i powinno zachęcić każdego do wykonania domowej nalewki imbirowej.

fot: dompelenpomyslow.pl

Składniki

  • Imbir – 300 gramów.
  • Brandy – 600 mililitrów.
  • Miód – 2 łyżki stołowe.
  • Sok z jednej cytryny.

Przygotowanie

W pierwszym kroku, imbir obierz, pokrój na plasterki i zalej w słoiku brandy. Całość, przechowuj około 14 dni w ciemnym pomieszczeniu, raz na jakiś czas, mieszając naczyniem. Po upływie dwóch tygodni płyn przecedź, dodaj miód, sok z cytryny i gotowe. Skończoną nalewkę przechowuj w lodówce i spożywaj 3 razy dziennie, po jednej łyżce, przed głównym posiłkami. Co więcej, nalewkę stosuj doraźnie w przypadku bóli głowy, czy też stawów, ale nie dłużej niż tydzień. Dłuższy ból bowiem powinien Cię skłonić do wizyty u lekarza.

Rozgrzewająca herbata imbirowa na przeziębienie

Na koniec, przedstawimy Wam jeszcze nasz przepis na rozgrzewającą herbatę imbirową, która jest bardzo skuteczna w leczeniu przeziębienia. Zapraszamy.

Składniki

  • Woda – 2 szklanki.
  • Imbir – około 5 centymetrów.
  • Miód oraz cytryna – jako dodatek.

Przygotowanie

Imbir obierz, pokrój na plasterki i wrzuć do gotującej się wody. Całość pozostaw na ogniu jeszcze około pół godziny. Po tym czasie napar jest gotowy do picia, ale dla polepszenia jego smaku i walorów zdrowotnych, dodaj do niego łyżkę miodu oraz soku z cytryny (pamiętaj, aby składniki te dodać do chłodnego naparu).

Smacznego! Nie zapomnij udostępnić przepis znajomym!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!