Oto nawóz dla ogórków, dzięki któremu moje ogórki rosną jak szalone. Skuteczny środek

Chcesz, żeby Twoje ogórki rosły jak szalone? Zacznij stosować ten Nawóz dla Ogórków, a przekonasz się jakie to proste! Efekty widoczne gołym okiem.

Jeśli jesteś właścicielem ogródka lub działki i szukasz skutecznego nawozu do ogórków, to świetnie trafiłeś. Tu uzyskasz informacje w pigułce o tym, jak przygotować nawóz oraz jak go stosować, aby otrzymać pożądane efekty. Idealny nawóz bazowany na naturalnych składnikach.

1. Niezbędne mikroelementy dla ogórków

  • azot – o jego niedoborze świadczą jasnozielone liście ogórków
  • wapń – o jego niedoborze świadczą skręcone do dołu liście oraz powstanie jasnej ramki na liściach

Powszechnie wiadomo, że wybrakowane mikroelementy należy szybko uzupełnić.

Owszem, można zastosować preparaty chemiczne dostępne w marketach, ale wówczas sami karmilibyśmy się chemią. Zdecydowanie korzystniej przygotować taki nawóz do ogórków samodzielnie bazując na tym, co udostępniła nam przyroda.

2. Przepisy nawozów uniwersalnych

a) Do przygotowania nawozu konieczne jest opakowanie drożdży – 10 gramów. Rozcieńcz je w dziesięciolitrowym naczyniu i odczekaj, aż drożdże będą gotowe. Już po trzech dniach można zastosować je do nawożenia krzewów ogórkowych.

b) Do dziesięciolitrowego naczynia z wodą należy zanurzyć bochenek żytniego chleba. Następnie odstawić na minimum 12 godzin, aby chleb dobrze rozmiękł. Dalej konieczne jest przefiltrowanie mieszanki i dodanie 10 kropli jodu.

Do nawożenia krzewów wykorzystać 1 litr masy i rozcieńczyć ją w 10 litrach wody. I tak uzyskujemy nawóz gotowy do użytku.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!