Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Nie sądziłam że to takie proste. Te domowe nawozy do kwiatów gwarantują bujny rozkwit.

Domowe nawozy, gwarantujące bujny rozkwit kwiatów. Będziesz zachwycony z pielęgnacji własnych kwiatów!

Moja mama uwielbiała kwiaty. Odkąd pamiętam w naszym domu było ich bardzo dużo. W pielęgnacji kwiatów najtrudniejszą kwestią było odpowiednie podejście do każdej rośliny oraz monitorowanie jej wzrostu podczas różnych pór roku.

W trudnych momentach na ratunek przybywał sprawdzony domowy nawóz mojej mamy!

Przygotowanie nawozu do kwiatów jest bardzo łatwe. Składniki potrzebne do jego wykonania przeważnie znajdują się w każdym domu. Pragniesz stworzyć sprzyjające warunki rozwoju dla swoich kwiatów? Przeczytaj artykuł i poznaj potrzeby własnych kwiatów!

W jaki sposób nawozić kwiaty?

Wszystkie rośliny w pewnym momencie wymagają uzupełnienia minerałów, witamin oraz składników odżywczych. Gdy kwiat od dłuższego czasu jest w stanie „głodu”, zaczyna więdnąć. Zapoznaj się z naszymi przepisami na domowe nawozy, aby nie doprowadzić swoich roślin do takiego stanu!

Słodka woda

Wiele roślin uwielbia słodką wodę, w szczególności kaktusy. Wystarczy rozcieńczyć pół łyżeczki cukru w 100 ml wody i podlać roślinę. Można też rozsypać cukier na powierzchni gleby i następnie podlać kwiat.

Olej rycynowy

Do kwitnących kwiatów zalecane jest użycie oleju rycynowego. Należy rozcieńczyć 1 łyżeczkę oleju w 1 litrze wody i następnie podlać roślinę.

Popiół drzewny

Każda roślina może być odżywiona nawozem z popiołem drzewnym. W celu przygotowania roztworu należy wymieszać 1 łyżkę popiołu z 1 litrem gorącej wody.

Mieszankę należy pozostawić w ciemnym miejscu na tydzień, od czasu do czasu mieszając. Rośliny nie powinny być podlewane częściej, niż raz na 10 dni.

Skórka z cytrusów lub owoców granatu

Skórki należy moczyć przez jeden dzień w wodzie. Jest to świetnie nawadniający nawóz i doskonale się sprawdza przy roślinach zielonych oraz kwitnących.

Roztwór z aspiryną

W momencie, gdy widzisz, że Twoje rośliny zaczynają blaknąć i coraz gorzej wyglądać, przygotuj roztwór z aspiryną. Należy rozpuścić 1 tabletkę w 1 litrze wody i spryskiwać rośliny, co kilka dni.

Sok z aloesu

Podczas zimy doskonałym składnikiem odżywczym jest sok z aloesu. Należy rozcieńczyć jedną łyżeczkę herbaty w litrze wody, następnie przelać do butelki i podlewać kwiaty w razie potrzeby.

Mleko

Mleko jest świetnym składnikiem odżywczym dla liści fig. Należy przecierać zwilżoną mlekiem szmatkę, aby liście były świeże, piękne i lśniące.

Witamina B12

Jeśli masz w domu fiołki, musisz wiedzieć o nawozie z witaminą B12. Rozcieńcz fiolkę witaminy w 1 litrze wody. Podlewaj kwiaty roztworem 2 razy w miesiącu.

Skórka z banana

Gdy chcemy przesadzić swoje rośliny, najlepiej jest użyć skórki banana, jako nawozu. W tym celu należy drobno posiekać lub zmielić w maszynce do mięsa skórkę banana, a następnie umieścić na dnie doniczki.

Potem kładziemy glebę i sadzimy daną roślinę. Skórka bananowa jest bogata w fosfor, potas oraz magnez, czyli składniki, które przyczyniają się do aktywnego wzrostu roślin.

Woda grzybowa

Jeśli pragniesz, aby Twoje kwiaty były piękne, przygotuj grzybową wodę. Najpierw posiekaj na drobne kawałki grzyby (jadalne) i połącz z wodą w stosunku 1:1.

Po upływie doby odlej płyn oraz ponownie zalej grzyby wodą. Następnego dnia roztwór będzie już gotowy. Stosuj go nie więcej niż 2 razy w tygodniu.

Przedstawione przepisy i wskazówki pomogły mi nie jeden raz uratować ukochaną roślinę oraz wzmocnić wzrost innych kwiatów, a także zachować ich piękno!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!