Ta mikstura oczyszcza płuca i zapobiega zatykaniu naczyń krwionośnych – mamy przepis

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jakie prozdrowotne właściwości ma czosnek.

Zaleca się go spożywać w trakcie przeziębień, ale jest również świetny w regularnym stosowaniu w celu poprawienia odporności. Czosnek leczy problemy z oddychaniem, przyczynia się do odtruwania organizmu, przyczynia się do oczyszczenia płuc i ma wiele innych właściwości.

Prawidłowe stosowanie w połączeniu z innymi dobrymi dla nas składnikami sprawi wpłynie korzystnie na nasz organizm. Nie bez powodu czosnek nazywany jest naturalnym antybiotykiem.

Oprócz właściwości, które niszczą wirusy i bakterie, jest on bardzo dobry dla palaczy, gdyż usuwa śluz z płuc, usuwa wapń i tłuszcz z naczyń krwionośnych, jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Jeśli męczą nas problemy ze strony układu trawiennego czy problemy z jelitami, czosnek również może okazać się bardzo pomocny.

Czosnek ma również działanie profilaktyczne przed rakiem tarczycy, jest też dobry w działaniu przeciw pasożytom i grzybom. Jego działanie potwierdzono również przy problemach w czasie okresu menopauzy, czosnek jest też świetnym przeciwutleniaczem.

W połączeniu z miodem oraz cytryną czosnek działa wzmacniająco na serce, a także reguluje ciśnienie.

Jak zrobić taką zdrową miksturę?

Potrzebne Ci będzie 30 ząbków czosnku, 6 cytryn oraz 6 łyżek miodu, a jeśli chcesz, możesz też dodatkowo przygotować kawałek imbiru, który również ma wiele właściwości dobrych dla naszego zdrowia.

Zacznij od pokrojenia cytryn razem ze skórką i zrób to samo z oczyszczonym czosnkiem. Wymieszaj oba składniki i dodaj do nich miód, po czym ponownie wszystko wymieszaj. Przygotowaną miksturę przelej do słoika lub innego naczynia i przechowuj w lodówce.

Tę mieszankę najlepiej spożywać regularnie, codziennie. Jeśli jesteś chory lub przeziębiony, możesz zwiększyć dawkę do kilku razy dziennie.

Miksturę można stosować również na czczo, około 1-2 łyżeczki jeszcze przed jedzeniem. Każdego dnia przed spożyciem dokładnie wymieszaj miksturę.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!