Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Skuteczny sposób mojego dentysty. Wystarczy kilka minut. Domowy sposób na pozbycie się kamienia nazębnego.

Kamień nazębny to problem, z którym zmaga się wiele osób na całym świecie. Co to takiego?

W skrócie jest to płytka bakteryjna o żółtawym zabarwieniu, która gromadzi się i twardnieje na szkliwie, a zwłaszcza w okolicy dziąseł. Oprócz tego, że źle wygląda, ma negatywny wpływ na zdrowie naszych zębów, jak i całej jamy ustnej.

Przyczyn powstawania kamienia jest mnóstwo. Spożywanie nadmiernie zakwaszonej żywności, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, nieregularne wizyty u dentysty, palenie tytoniu, czy picie nadmiernej ilości takich napojów, jak kawa i herbata.

Prawidłowa higiena jamy ustnej ma wielki wpływ na zapobieganie powstawaniu kamienia nazębnego. Płytka nazębna zaczyna się gromadzić już po 4 – 12 godzinach od szczotkowania, dlatego powinniśmy myć zęby co najmniej dwa razy dziennie. Nie można też zapominać o nitkowaniu.

To ono zapobiega powstawaniu kamienia w miejscach, gdzie nie sięga zwykła szczoteczka. Warto poznać również kilka innych domowych środków, które zapobiegają gromadzeniu się płytki bakteryjnej, co w następstwie przyczynia się do powstawania próchnicy, choroby dziąseł oraz nieprzyjemnego oddechu.

#1. Ocet jabłkowy

Zanurz szczoteczkę w occie jabłkowym, a później przemyj nią zęby i wypłucz usta, jak po normalnym myciu. Używaj tej metody nie częściej niż 1 – 2 razy w tygodniu i uważaj, aby nie zostawić octu na zębach na zbyt długi czas.

#2. Owoce

Czerwone owoce i warzywa bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem kamienia nazębnego przez pocieranie. Pozostaw sok na zębach przez kilka minut, aby zmiękczył powstałą płytkę, a później wypłucz usta sodą oczyszczoną i ciepłą wodą.

Dzięki temu uzyskasz jaśniejszy i piękniejszy uśmiech. Możesz też wykorzystać czerwoną paprykę, jagody i pomarańcze.

#3. Soda oczyszczona

Zamiast korzystać ciągle z pasty do zębów możesz wymieszać nieco sody oczyszczonej i szczyptę soli. Umyj zęby tą mieszanką, a zapobiegniesz osadzaniu się kamienia.

Możesz w tym celu stworzyć też płyn do płukania jamy ustnej:

  • 1/2 szklanki wody
  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 2 krople olejku z drzewa herbacianego
  • 2 krople olejku z mięty pieprzowej

Wymieszaj powyższe składniki w szklanym słoiku i używaj tej mieszanki 1 – 2 dziennie. Efekt będzie widoczny szybciej niż myślisz.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!