Ma wiele cennych właściwości zdrowotnych – Dlaczego nie warto wylewać wody po ogórkach.

Ogórki kiszone są przysmakiem wielu z nas. Jednak czy wiedziałeś, że Twój organizm może czerpać korzyści nie tylko z samych kiszonych warzyw, ale również z zalewy, w której się znajdują?

Większość z nas po zjedzeniu ostatniego ogórka pozbywa się wody ze słoika. Dziś dowiesz się, dlaczego może okazać się ona niezwykle cenna dla Twojego organizmu, a nawet codziennego życia. Co takiego w sobie kryje?

Do zalewy przekąski uwielbianej niemal przez każdego, wykorzystywanych jest zaledwie kilka składników. Są nimi: woda, czosnek, koper, korzeń chrzanu oraz sól. Co więc niesie połączenie ze sobą tych składników?

1. Lekarstwo na kaca

Każdy, kto choć raz przesadził z dużą ilością alkoholu, wie jak wiele trudności przynosi ze sobą dzień po szalonej imprezie. W takim przypadku woda z kiszonych ogórków okazuje się doskonałym lekarstwem. Jest to rozwiązanie nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Woda zawiera wiele ważnych składników, które to wypłukują alkohol z organizmu.

2. Pomoc w walce ze zgagą

Duża liczba leków na zgagę dostępnych w aptekach nie powinna dziwić nikogo. Jednak zanim wyciągniemy ręce w kierunku farmakologii, warto wypróbować naturalne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie woda z ogórków.

Co jednak sprawia, że jest ona skuteczna?

Większość z nas kojarzy przecież ogórki z produktem, który może jeszcze bardziej wzmóc nasze problemy. Produkty kiszone zawierają jednak odczyn zasadowy, który doskonale neutralizuje nadmiar kwasów trawiennych.

3. Problemy z żołądkiem?

Skoro mowa o odczynie zasadowym wody z ogórków nie sposób wspomnieć o problemie, który dotyka wielu z nas – rozstrój żołądka. Wówczas wpływa ona na zrównoważenie pH w żołądku, co przynosi ulgę i pomaga rozprawić się z dolegliwością.

4. Ukojenie dla poparzonej słońcem skóry

Kto choć raz spędził zbyt wiele godzin na słońcu, wie jak ciężko wykonywać nawet najprostsze codzienne czynności, nie wspominając nawet o znalezieniu odpowiedniej pozycji podczas snu. Jeśli nie mamy pod ręką produktów na poparzenia słoneczne, woda z ogórków okazuje się w takich sytuacjach wybawieniem. Szybko odczujesz ukojenie na swojej skórze.

Woda z ogórków sprawdzi się na skórze także w innych sytuacjach. Ukojenie po ugryzieniu komara przyniesie okład z tego właśnie produktu. Jest to szybki sposób na ulgę i pozbycie się ciągłej potrzeby drapania w miejscu ukąszenia.

5. Skuteczna broń w walce z nieświeżym oddechem

W internecie możesz spotkać się z historiami wielu osób, które nieświeży oddech wyeliminowały dzięki wodzie z ogórków. Efekt zaobserwowały już po siedmiu dniach. Dla wielu ta forma lekarstwa na halitozę okazała się ogromnym zaskoczeniem.

6. Naturalny lek na ból gardła

Gdy sezon grypowy w pełni, w naszej kuchni nie może zabraknąć ogórków kiszonych. Cenne składniki w nich zawarte nie tylko wpływają na zwiększenie naszej odporności. Kiedy już dopadnie Cię przeziębienie, zalewa pomoże Ci szybko się z nim uporać.

7. Woda z ogórków nie tylko dla zdrowia

Powyższe właściwości wody z ogórków kiszonych jasno wskazują, jak szybko możesz uporać się z niektórymi dolegliwościami zdrowotnymi. Jednak znajduje ona zastosowanie również w innych sytuacjach.

Woda z ogórków jest doskonałym produktem zwalczającym chwasty w ogrodzie. Jest to niezwykle prosty, a zarazem skuteczny sposób na pozbycie się nieproszonych gości w Twoim skalniaku.

Po eksperymencie, w którym warzywa znajdujące się w lodówce zostały zanurzone w wodzie z ogórków, okazało się, że nie tylko smakują one znacznie lepiej, ale również na dłużej zachowują swoją świeżość. Może warto wypróbować to rozwiązanie we własnym domu?

Chcesz oczyścić miedziany przedmiot, jednak nie masz dedykowanego preparatu?

Przekonaj się, że zalewa z ogórków kiszonych jest tym właśnie produktem. Nie tylko zyskasz lśniący przedmiot, ale dodatkowo zaoszczędzisz.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!