Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Pranie bez proszku jest możliwe. Te trzy składniki z powodzeniem zastąpią proszek. Bez chemii.

Pranie bez proszku? Bez chemikaliów? Całkiem jest to możliwe.

Dla większości pranie bez proszku jest niemożliwe. Poniżej przedstawiamy, czym najlepiej jest usunąć plamy, zabrudzenia oraz czym łatwo jest się pozbyć nieprzyjemnego zapachu. Całkowicie bez chemikaliów i proszków.

Sól

Sól polecana jest do białych oraz kolorowych tkanin. Po użyciu jej uprane rzeczy są bardzo miękkie w dotyku. Wystarczy rzeczy do prania włożyć do głębszej miski i zalać gorącą wodą. Zostawiamy pranie tak na 10 minut, później wyciskamy i odkładamy na bok.

Sól rozpuszczamy w tej samej wodzie ( należy użyć 2 łyżki soli na 1 litr wody). Po rozpuszczaniu się soli należy ponownie włożyć pranie do wody z solą i pozostawić tak na 1,5 godziny. Po upłynięciu czasu można nastawić rzeczy w pralce w wybranym trybie płukania.

Soda

Soda często używana jest w kuchni, oraz w czyszczeniu łazienki. Działa wybielająco, ale również neutralizując zapachy, dlatego też idealnie sprawdza się, jako dodatek do prania. Dodatkowo soda zmiękcza wodę w praniu, oraz delikatnie rozjaśnia tkaniny. Jako dodatek do kolorowych ubrań – wydobywa ożywione, mocniejsze kolory.

Należy wymieszać 1 łyżeczkę sody na 2 litry wody, a następnie odczekać do rozpuszczenia się proszku. Dodajemy 1 łyżkę nadtlenku wodoru. Mieszamy wszystko i wlewamy do butelki z rozpylaczem.

Cukier

Gdy chcemy uzyskać efekt śnieżnobiałych firanek, należy w pierwszej kolejności je wymoczyć w wodzie z mydłem i dwukrotnie przepłukać. Rozpuszczamy 1 łyżkę cukru na 1 litr wody i zanurzamy firany na pół godziny. Aby firany były bielsze, trzeba dodawać zawsze 2-3 łyżki do wody, w której płukane są firanki.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!