Jak usunąć przebarwienia ze skóry. Znam proste i skuteczny sposób

Na skórze często pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia. Jednym z ich rodzajów są tzw. plamy starcze, które zwykle zaczynają powstawać w starszym wieku.

Plamy starcze, zwane również wątrobowymi, mogą pojawić się po długiej ekspozycji skóry na słońce oraz wyniku jej naturalnego starzenia się. Najczęściej występują na twarzy, dłoniach i ramionach.

Chociaż nie są wynikiem choroby, ani nie mają wpływu na zdrowie fizyczne, nie zawsze są mile widziane i wiele osób chciałoby się ich pozbyć. Niektóre z nich są łatwe do usunięcia, a niektórych niestety pozbyć się znacznie trudniej.

Dzisiaj chcemy Ci podpowiedzieć prosty sposób do wypróbowania – być może właśnie on będzie skuteczny w usuwaniu tych przebarwień.

Potrzebne składniki:

  • sok z cebuli – świeży, dzięki bogatej zawartości przeciwutleniaczy zapobiega uszkodzeniom skóry i leczy niektóre skórne problemy
  • ocet jabłkowy – dzięki hydrokwasom usuwa martwe komórki skóry, co ma wpływ na poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Wykonanie

Aby samodzielnie wykonać sok z cebuli – zdecydowanie w tym przypadku taki będzie najlepszy – należy kilka cebul drobno pokroić i zmiksować w blenderze. Do przygotowanego soku z cebuli dodajemy ocet jabłkowy.

Nasączonym w naszej miksturze wacikiem codziennie należy przecierać plamy na skórze. Sok z octem jabłkowym przechowujemy w lodówce, w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby zapobiec utlenianiu.

Pierwsze efekty powinny być widoczne już po ok. tygodniu stosowania, choć może się zdarzyć, że w przypadku niektórych plam trzeba będzie poczekać kilka tygodni.

Warto jednak wypróbować działanie tej naturalnej, domowej i niedrogiej mikstury na przebarwienia.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!