Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Wąchanie jego poprawia pamięć o 75% i to wcale nie jest żart. Nasze babcie często hodowały to zioło.

Tak, wiemy, że dziwnie to brzmi – bo jak wąchanie rośliny może mieć wpływ na pamięć? Może! I zaraz wyjaśnimy jak to możliwe.

Jaki ma on wpływ na naszą pamięć? Już w drugiej połowie XVI wieku dowiedziono, że Arabowie stosują rozmaryn w celu pobudzenia się. Uważają oni, że roślina ta wpływa korzystnie na poprawę naszej pamięci, oprócz tego polepsza sen a także przywraca równowagę naszym zmysłom. Jak to wygląda?

Wąchają oni zwyczajny rozmaryn, który dzięki intensywnemu zapachowi pobudza umysł a także dociera do ośrodka pamięci, stymulując go poprawia nasze zdolności pamięciowe i pracę mózgu.

Co jest w tym wszystkim najlepsze? Między innymi to, że rozmaryn jest bardzo powszechną rośliną i dostępną wszędzie. Możemy nawet hodować go samodzielnie. Oprócz tego jest bardzo tani i na pewno o wiele tańszy i zdrowszy od dostępnych w aptece leków, przeznaczonych do poprawy pamięci.

Wpływ na pamięć

W 2003 roku zostały przeprowadzone badania na tej roślinie, które jednoznacznie udowodniły, że rozmaryn ma ogromny wpływ na naszą pamięć i pracę mózgu. W roku 2012 z kolei przeprowadzono kolejne badania, tym razem na 28 losowych osobach, których średnia wieku wynosiła około 75 lat.

Wyniki tych badań były zaskakujące! Okazało się bowiem, że wdychanie sproszkowanego rozmarynu poprawiło znacznie ich pamięć jak również ogólne samopoczucie i zdolności poznawcze.

Olejek eteryczny

Co ma jeszcze lepsze właściwości od samego rozmarynu? Olejek eteryczny z rozmarynu. Wyniki licznych eksperymentów zaskoczyły nawet samych naukowców. U niektórych osób pamięć poprawiła się nawet o 75% tylko i wyłącznie dzięki wdychaniu olejku eterycznego z rozmarynu

Wdech-wydech

Dziwi Was zapewne jak to możliwe, że wąchanie zwyczajnej rośliny może tak bardzo wpłynąć na mózg i zdolności pamięciowe człowieka? Ogromny wpływ mają na to terpeny. Są to lotne związki organiczne, które są podstawową składową olejków eterycznych.

Mogą one bowiem docierać do krwi zarówno przez nos jak i przez błonę śluzową płuc dzięki czemu są one szybciej wchłaniane i szybciej przynoszą oczekiwane rezultaty. Dodatkowo, związki te są na tyle małe, że bez problemu pokonują drogę z krwi do mózgu.

Dzięki temu bezpośrednio wpływają one na nasz ośrodek pamięci i poprawiają naszą pamięć. Warto zauważyć, że rozmaryn miał znaczący wpływ zarówno na pamięć długotrwałą jak i krótkotrwałą a także na procesy pamięciowe związane bezpośrednio z uczeniem się. W związku z tym, że zapach rozmarynu jest bardzo intensywny pobudza on mózg do pracy i sprawia, że działa on z większą mocą.

Jesteśmy bardzo ciekawi efektów i mamy wielką nadzieję, że podzielacie tę ciekawość!Jesteście zdziwieni? My bardzo! Uważamy, że naprawdę warto przetestować tę metodę na sobie.

Od dziś wszędzie zabieramy ze sobą olejek rozmarynowy. Będziemy go stosować za każdym razem, gdy poczujemy problemy z koncentracją, skupieniem i przypomnieniem sobie czegoś bardzo ważnego.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!