Jak pokryć siwe włosy bez koloryzacji i uzyskać bogaty kolor: Zdradzam sekret, który zawsze działa

Na Twojej głowie pojawiają się pierwsze siwe włosy i zastanawiasz się nad farbowaniem? Nie jest to dobre wyjście – farby zawierają dużo związków chemicznych, które z pewnością nie wpłyną pozytywnie na Twoje włosy. Jest inne, bardziej naturalne rozwiązanie!

Czas nie oszczędza nikogo, a jedną z oznak jego upływu mogą być właśnie siwe włosy. Mimo braku innych sygnałów starzenia takich jak na przykład zmarszczki, siwizna potrafi skutecznie dodać nam lat. Mimo starań naukowców i koncernów kosmetycznych nadal nie znamy recepty na pozbycie się siwiejących kosmyków.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by siwiznę zatuszować tak, by inni nie zwracali na nią aż takiej uwagi. Według danych statystycznych pierwsze siwe włosy pojawiają się w wieku około 40 lat, jednak zdarzają się przypadki, kiedy proces ten postępuje szybciej i zaczyna się wcześniej.

Wśród czynników, które są przyczyną tego zjawiska, można wymienić między innymi niedobór witamin z grupy B oraz stresujący styl życia. Jeżeli problem siwizny w młodym wieku dotyczy też Ciebie, pamiętaj, że nie tylko Ty się z nim borykasz – istnieją skuteczne metody, by temu zaradzić.

To, co teraz przeczytasz, może Cię zaskoczyć – remedium na siwiznę może być… herbata! Tak, dokładnie – herbata!

Chociaż patrząc na siwe włosy widzimy brzydką, szarą barwę, w rzeczywistości jest to złudzenie – takie kosmyki są przezroczyste, a specyficzny odcień nadaje im załamujące się na nich światło. Wewnątrz włos wcale nie ma takiego koloru, dlatego w prosty sposób można go napigmentować.

Tak działa koloryzacja. Chociaż wśród naturalnych składników koloryzujących króluje henna, podobne do niej efekty można uzyskać również przez zastosowanie czarnej herbaty – wszystko dzięki zawartym w niej barwnikom.

Aby przygotować koloryzujący napar przygotuj:

  • 6 łyżek suszonych liści czarnej herbaty
  • 3 litry wody
  • 3 łyżki octu jabłkowego

Herbatę należy zaparzyć w wodzie i poczekać, aż ostygnie. Po tym czasie należy odcedzić płyn i dodać ocet, który ustabilizuje pigment. Wszystko, co należy zrobić, to jedynie wypłukać włosy tak przygotowaną miksturą i pozostawić ją na około kwadrans. Dla lepszego efektu możesz w tym czasie masować skórę głowy.

Herbata i ocet to produkty naturalne, dlatego nie jest konieczne spłukiwanie ich. Jeżeli przy każdym myciu głowy powtórzysz tę czynność, pigment zacznie wnikać we włosy, a pierwsze efekty będzie widać już po dwóch tygodniach.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!