Skuteczny sposób na chorą tarczycę – ogranicz spożywanie tych produktów. Nie wiedziałam, że to takie ważne

Lekarze Endokrynolodzy, a zatem specjaliści zajmujący się chorobami tarczycy coraz częściej przekazują pacjentom, że najskuteczniejsze w zwalczeniu chorób tarczycy nie jest leczenie farmakologiczne, a to, jak się odżywiamy.

Zazwyczaj zatem źródłem chorób tarczycy jest jest to, co jemy i w jaki sposób dbamy o swój organizm. Specjaliści od wspomnianych chorób tarczycy uważają, żeby poczuć się lepiej, należy odstawić ze swojej codziennej diety produkty zawierające w składzie gluten, którego działanie negatywnie wpływa na ten narząd.

Powinniśmy zatem pożegnać się z białym pieczywem, białą mąką czy makaronem. Należy stosować zdrowsze wersje tych produktów, przykładem jest chociażby makaron razowy.

Osoby, które narzekają na chorobę tarczycy powinny również odstawić cukier, którego ogromna ilość znajduje się nie tylko w danych produktach, ale również napojach. Powinniśmy nauczyć się zdrowo jeść i co najważniejsze, zdrowiej gotować, bowiem nie jest to zmiana żywienia na chwilę, a na całe Nasze życie.

Oczywiście początki są zawsze ciężkie, głównie dla osób które lubią niezdrowe jedzenie. Jest to jednak niezbędne dla Naszego zdrowia, by zahamować rozwój choroby.

Jeśli chcemy przywrócić prawidłowe wydzielanie tego hormonu, należy regularnie ją oczyszczać. Popularny bioterapeuta z Rosji Michał Tombak opracował wspaniały przepis na nalewkę z pestek jabłek, która bardzo dobrze oczyści Naszą tarczycę.

Oto receptura:

  • do szklanej butelki wrzucamy rozdrobnione 40 pestek jabłek
  • zalewamy to 100ml spirytusu
  • odstawiamy na 7 dni
  • powstałą nalewkę w ilości 7 kropel rozcieńczamy w połowie szklanki wody, spożywamy ją 15 minut przed posiłkiem, raz dziennie

Należy pamiętać, że używanie oleju rzepakowego nie jest najlepszym pomysłem, tylko zamienić go na smalec bądź masło, bowiem produkty te w odpowiednich ilościach zaliczymy do zdrowych tłuszczy. Zwykły olej rzepakowy zaburzy Nam produkcję hormonu tarczycy.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!