Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Dwa razy dziennie siedzę w słonej wodzie przez 20 minut i nie jest potrzebna żadna operacja!

Wystarczy codzienne przebywanie przez 20 minut w słonej wodzie, aby operacja okazała się niepotrzebną.

Każdy, kto na co dzień zmagać się musi z hemoroidami wie, że nie jest to łatwa sprawa. Nawet podstawowe czynności takie jak chodzenie czy wstawanie mogą zamieniać się w horror. Spowodowana zbytnim uciskiem na żyły w odbytnicy oraz miednicy, choroba ta może w dużym stopniu zepsuć praktycznie każdy dzień.

Okazuje się jednakże, aby wyleczyć hemoroidy wystarczy stosowanie kilku prostych metod. Takie domowe leczenie może zwykle całkowicie wyeliminować tą dokuczliwa chorobę.

Ciepłe kąpiele na siedząco

Do najprostszych metod łagodzących ból i powodujących natychmiastowe efekty należy kąpiel w ciepłej wodzie. Powinna ona pokrywać pośladki oraz biodra, oraz odbywać się w miarę możliwości najlepiej od razu po wypróżnieniu. Zabieg taki należy powtarzać dwa razy dziennie, przez około 20 minut. Po wszystkim, stan zapalny najłatwiej osuszyć za pomocą ręcznika.

Gliceryna

Połączona z gliceryną sól Epsom pomaga często w szybkim złagodzeniu bólu, stanów zapalnych oraz pozbyciu się uczucia pieczenia. Wystarczy połącz ze sobą równą ilość gliceryny oraz soli a następnie tak przygotowany okład nałożyć go dotkniętych chorobą obszar. Opatrunek ten zostawić powinniśmy na około 20 minut.

Okłady z lodu

Podobne działanie uzyskamy nakładając na hemoroidy okłady lodowe. Potrafią one zmniejszyć ból i obrzęk nawet w kilka minut.

Bawełniana bielizna

Warto pamiętać także, że duży wpływ na radzenie sobie z hemoroidami ma style naszego ubioru. Korzystanie z bawełnianej bielizny  zapobiega tworzenie się wilgoci oraz podrażnieniom hemoroidów. Także odzież wierzchnia powinna być luźna tak, aby nie ograniczać naszych ruchów. W przypadku silnych stanów zapalnych i podrażnień żył zalecany jest kilkudniowy odpoczynek w łóżku najlepiej w pozycji na brzuchu z poduszką poniżej linii bioder.

Dobre nawyki w toalecie

Do toalety powinniśmy udać się zawsze wtedy, gdy poczujemy taką potrzebę. Ważne jest, aby nie zwlekać z tym a siadając na toalecie nogi umieszczać nieco wyżej na przykład poprzez podłożenie czegoś pod stopy. Dzięki temu proces wypróżnienia będzie o wiele szybszy i łatwiejszy, co w rezultacie uniemożliwi zwiększenie się obrzęku żył poprzez zwiększony przepływ krwi.

Pozbycie się zaparć dzięki wodzie, probiotykom oraz błonnikowi

Aby pozbyć się za zaparć warto wybierać produkty bogate w błonnik takie jak: jabłka, marchewki, brokuły, szpinak, płatki owsiane, czy suszone śliwki. Skuteczną bronią w walce z zaparciami jest także jogurt z bifidobakteriami oraz dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Uzdrawiające właściwości ziół

Również zioła dostępne w aptece takie jak o aloes, krwawnik mogą pomóc w leczeniu hemoroidów. Wilgotne, ciepłe okłady z oczaru wirginijskiego nakładane na skórę 2 razy dziennie także powodują poprawę stanu zdrowia. Warto także dodać do naszej kąpieli wcześniej ugotowaną z 250 litrami wody łyżkę krwawnika.

Takie domowe metody leczenia hemoroidów warto znać nawet jeśli problem ten nigdy nas nie dotyczył, ponieważ jest to jedna z chorób przychodzących w najmniej oczekiwanym momencie. Zwykle udaje się zażegnać hemoroidy w czasie kilku dni, jednak, gdy sytuacja się powtarza warto skorzystać z pomocy medycznej.

Jeśli objawy są poważne i nie ustępują nawet po zabiegach domowych należy natychmiast udać się do lekarza.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!