Nie kupuj ze sklepu trutki na ślimaki: mam czyste całe podwórko bez zbędnej chemii. Tak się ich pozbywa w ogrodzie i na kwietnikach

Nie używaj trutek na ślimaki, które są dostępne w sklepie. Możesz się ich skutecznie pozbyć z ogródka bez stosowania jakiejkolwiek chemii.

Mamy dla was doskonały poradnik, jak poradzić sobie z niechcianymi lokatorami na podwórku bez użycia granulek ze sklepowych półek.

Ślimaki są zdolne zniszczyć nasze uprawy w przeciągu jednej nocy, dlatego warto się rozeznać, jak skutecznie można z nimi walczyć.

Te małe szkodniki, spędzają sen z powiek niejednemu ogrodnikowi. Ślimaki zjedzą niemal wszystko, co spotkają na swojej drodze, jednak idealnym przysmakiem są młode listki warzyw.

Po posadzeniu są narażone na zjedzenie w kilka chwil. Doradzimy wam jak skutecznie poradzić sobie z plagą ślimaków w ogrodzie.

Na samym początku sezonu, warto działać profilaktycznie, aby mieć jak najmniej ślimaków w późniejszym czasie.

Ślimaki uwielbiają wysoką trawę i chwasty, w których spokojnie mogą się ukryć przed prażącym słońcem w ciągu dnia, dlatego warto zadbać o regularne przycinanie trawników i pielenie chwastów. Trzeba też uważać na niepotrzebne przedmioty, które stoją bezpośrednio na ziemi.

Swoje uprawy staraj się podlewać rano, żeby ziemia zdążyła wyschnąć do wieczora, wtedy ślimaki mają utrudniony dostęp do warzyw.

Rabarbar w ogrodzie

Ślimaki uwielbiają tę roślinę, jej liście zjadają praktycznie do cna, zazwyczaj zostaje tylko sitko. Stanowi on też doskonałe schronienie dla tych szkodników.

Jeśli więc lubisz rabarbar, staraj się go uprawiać na obrzeżach ogrodu. Dodatkowo skupione pod nim ślimaki łatwo można po prostu wyzbierać.

Są też rośliny, których ślimaki po prostu nie znoszą. To takie, które kłują, są twarde lub wydzielają odpychający dla nich aromat. Posadź blisko warzywnika zioła. Ślimaki nienawidzą rozmarynu, tymianku, lawendy, czy nagietka. I starają się je omijać z daleka.

Dobrym sposobem na walkę ze ślimakami jest tworzenie różnych barier, przez które ciężko jest im się przedostać. Na przykład kłujące zrębki albo igły z choinek.

Rozsypane potłuczone skorupki jajek też bardzo dobrze działają, ale trzeba usypać z nich przynajmniej 10-centymetrowy pas.

Te ślimaki, które już są w ogrodzie najlepiej wyzbierać. Pomogą w tym porozstawiane specjalnie schronienia typu duży liść, kawałek tektury, większa doniczka.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!