Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Uwalniają zatkany odpływ i usuwają nieprzyjemny zapach – Gdy zobaczysz, co potrafią, będziesz mile zaskoczona.

Tabletki do zmywarki to świetny pomocnik nie tylko podczas zmywania naczyń. Potrafią znacznie więcej, a w tym artykule dowiesz się, do czego możesz ich użyć!

1. Spalony garnek

W przypadku tego przypalonego garnka wypróbuj tę prostą sztuczkę z tabletką do zmywarki. Napełnij garnek wodą, włóż 1 tabletkę i zagotuj wodę.

Następnie gotować około 1 minutę, wyjąć z pieca i wylać wodę. Od razu zobaczysz, że spalone miejsca zniknęły i teraz wystarczy jak zwykle umyć garnek.

2. Pochłaniacz zapachów

Do garnka wlej 2 litry wody i włóż połowę tabletki do zmywarki. Niech się zagotuje, a ten płyn będzie pochłaniał nieprzyjemne zapachy z domu.

Dzięki temu dom nie przesiąknie oparami żywności. Po prostu gotuj tabletkę przez 10 minut.

3. Kosz na śmieci

Podgrzej wodę do około 60°C, a następnie przelej ją do pustego kosza na śmieci. Włóż połowę tabletki do zmywarki, pozwól jej się rozpuścić i pozostaw na 30-60 minut.

To rozpuszcza większe zanieczyszczenia i eliminuje nieprzyjemny zapach. Po prostu wyczyść resztę gąbką. Następnie wystarczy wypłukać kosz i wytrzeć go do sucha.

4. Zatkany odpływ

Tabletkę ponownie rozpuścić w garnku z wrzącą wodą i pozostawić na około pół godziny.  Następnie wlej roztwór do odpływu.

5. Wyczyść zlew

Napełnij zlew gorącą wodą i pozwól tabletce się rozpuścić. Pozostaw na około 1-2 godziny, a zlew sam się odtłuści i wyczyści. Wystarczy przetrzeć gąbką i w razie potrzeby wypolerować.

6. Czyszczenie pralki

Włóż tabletkę do mycia naczyń bezpośrednio do bębna pustej pralki.

Uruchom program bez wkładania brudnego prania  i ustaw temperaturę na co najmniej 60 ° C.  Tabletka doskonale czyści i usuwa zapachy.

7. Sprzątanie łazienki

Weź butelkę ze spryskiwaczem, napełnij ją gorącą wodą o temperaturze co najmniej 60 °C i wrzuć tabletkę, wymieszaj i użyj do czyszczenia zlewu, prysznica i baterii.

Ponieważ tabletki zawierają również lakier, wszystko pięknie błyszczy i lśni.

8. Czyszczenie toalety

Do miski wlej gorącą wodę o temperaturze co najmniej 60°C i dodaj 2 tabletki do mycia naczyń.

Pozostaw na 2-3 godziny lub najlepiej na całą noc, a następnie wyczyść szczotką toaletową. Kamień, zapach i brud znikną! Wypróbuj te sztuczki w domu, a ułatwisz sobie życie. Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!