Nie sądziłam, że taniec tak na nas działa. Korzyści płynące z tańca – dlaczego warto tańczyć w każdym wieku.

Taniec jest jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dla wielu z nas tańczenie jest to forma rozrywki, dla niektórych to pasja i sposób na życie, a jeszcze inni tańczą dla utrzymania zgrabnej sylwetki i sprawności fizycznej.

Są też osoby, które w miejscach nauki tańca szukają przyjaciół i pokrewnych dusz, z którymi spędzą resztę życia. Jak widać, taniec wiele ma imion i tak naprawdę jedynie od nas zależy, w jaki sposób będziemy go postrzegać.

Popularnym zjawiskiem ostatnich lat jest duża liczba ludzi starszych, którzy postanowili rozpocząć regularną naukę tańca. Z tego powodu naukowcy pracujący na Uniwersytecie Masaryka postanowili sprawdzić, czy występuje jakiś związek pomiędzy tańcem, młodością oraz zdrowiem.

Jak się okazało, doszli do wielu interesujących wniosków, o których część z nas nawet by nie pomyślała. Według badań osoby, które regularnie oddają się tańcu, mają sprawniejszy umysł, szybciej odzyskują sprawność fizyczną, a także więcej ruszają się w ciągu dnia.

Na podstawie tych badań udowodniono, że taniec ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i że płynie z niego wiele korzyści dobrze wpływających nie tylko na ciało, ale i mózg.

Najważniejsze wnioski owych badań to:

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!