Prosty i szybki test – sprawdź, czy w twoim ciele panują grzyby. Wykryj zagrożenie w porę.

Problem grzybicy ogólnoustrojowej może przydarzyć się każdemu z nas.

Jeśli jednak zauważyłeś u siebie niepokojące objawy i chcesz przekonać się, czy problem grzybicy przytrafił się także Tobie, poniżej przedstawiamy domowy sposób na test, który pomoże Ci potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Test ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, ponieważ wykorzystać będziesz musiał tylko swoją ślinę!

Powodów grzybicy ogólnoustrojowej może być wiele. Mogą to być zażywane sterydy oraz tabletki antykoncepcyjne.

Na wpływ naszej flory bakteryjnej mogą mieć także wpływ przyjmowane antybiotyki, dlatego też nie należy lekceważyć żadnych objawów potencjalnej choroby.

Nasz organizm narażony jest na grzybicę szczególnie w okresie zimowym, kiedy to nasza odporność może być obniżona oraz codziennie wystawiana jest na nowe wyzwania związane z pogodą. Nie bez znaczenia jest także zwiększona ilość wirusów i bakterii, które powodują choroby i przeziębienia.

Jak wykonać szybki test na grzybicę ogólnoustrojową?

Grzybica ogólnoustrojowa może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Zakwaszenie organizmu, które spowodowane jest przez grzybicę, utrudnia pracę jelit i może stanowić dla człowieka duże zagrożenie.

Test należy wykonać rano, przed poranną toaletą oraz myciem zębów. Przygotuj szklankę z wodą (ważne jest, aby była ona przezroczysta, tak by można było obserwować ślinę), a następnie zbierz w ustach ślinę i wypluj ją do przygotowanej szklanki.

Obserwacje należy prowadzić przez około godzinę, a zachowanie śliny sprawdzaj co 15 minut. O grzybicy ogólnoustrojowej świadczyć będą następujące objawy:

  • ślina będzie unosić się na powierzchni wody i będą od niej odchodziły 'odnogi’
  • ślina będzie rozdrobniona i będzie unosić się jako swego rodzaju aerozol

Możesz być spokojny, jeśli ślina opadła na dno. Oznacza to, że grzybica ogólnoustrojowa Ci nie grozi.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!