Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Ta wiedza może uratować życie. 6 sygnałów od organizmu który ostrzega Cie przed zawałem.

Mnóstwo ludzi prowadzi niezdrowy tryb Życia, nadmiernie się stresuje, nie dba o jakość spożywanych posiłków.

Brak zdrowej i zbilansowanej diety jest głównym czynnikiem powodującym, że zawały serca zbierają tak duże żniwo w ostatnich latach. Aby uchronić się przed zawałem lub szybko uzyskać pomoc, zwróć szczególną uwagę na te oznaki:

Zmęczenie

Ten objaw pojawia się także u zdrowych ludzi, gdy wykonują nadmierny wysiłek. Jeśli jednak mimo tego, że dużo odpoczywasz zmęczenie się utrzymuje, może to być sygnał nadchodzącego zawału! Zwężające się tętnice blokują dopływ krwi do serca, jest to bardzo niebezpieczne.

Duszności

Jeśli serce nie otrzymuje tyle krwi, ile potrzebuje, płuca również nie mogą należycie pracować. Nie mogą uzyskać wystarczająco dużo tlenu. Oba te naczynia są ze sobą powiązane, współpracują, dlatego duszności mogą być oznaką kłopotów z sercem.  Jeżeli je odczuwasz, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!

Osłabienie

Tętnice zwężają się, krew nie krąży prawidłowo i słabniesz. To dlatego, że do Twoich mięśni nie dociera to, czego potrzebują. Ten objaw często jest bagatelizowany, niesłusznie!

Zawroty głowy, zimne poty

Kiedy swobodny przebieg krwi do mózgu jest ograniczony, życie jest zagrożone, Objawem takiego stanu rzeczy mogą być zawroty głowy o oblewające Cię niespodziewanie zimne poty. Jeśli coś takiego Ci się przydarzy, nigdy tego nie ignoruj!

Ucisk w klatce piersiowej

To najbardziej powszechny i znany objaw zawału serca. Zwykle nie ustępuje do samego ataku.

Przeziębienie / grypa

Jeśli przed chwilą czułeś się znakomicie a teraz nagle czujesz, jakby rozkładała Cię grypa, może to oznaczać, że w niedługim czasie nastąpi zawał mięśnia sercowego. Bardzo dużo osób, które przez to przeszły twierdzi, ze nawet na kilka dni przed zawałem odczuwali objawy przeziębienia. Nie zdawali sobie jednak sprawy z powagi sytuacji.

Zawały serca to prawdziwa plaga naszych czasów, jednakże dzięki rozwiniętej profilaktyce, w tym uświadamianiu społeczeństwa można im skutecznie zapobiegać i udzielać szybkiej pomocy, kiedy już wystąpią.

Dzięki temu można uratować życie wielu osób!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!