Moja koleżanka zdradziła przepis. Nie sądziłam, że to takie proste. Domowy sposób na idealnie gładkie stopy.

Posiadanie zdrowych i zadbanych stóp jest nie tylko domeną kobiet. Zadbane stopy są ozdobą jego właściciela, prezentują się ładnie podczas noszenia odkrytych butów ale także świadczą o stanie zdrowia oraz kondycji całego organizmu.

Nieestetyczne otarcia, pęcherze,odparzenia czy blizny po źle dobranych butach powodują dyskomfort a popękane pięty wyglądają po prostu nieestetycznie. Stopy powinny być traktowane z taką samą troską z jaką każdy człowiek dba o pozostałe części swojego ciała. To właśnie one dźwigają ciężar całego ciała, zarówno podczas pracy jak i chodzenia czy uprawiania sportu.

Wiele salonów kosmetycznych oferuje specjalistyczne i drogie zabiegi mające na celu regenerację skóry stóp oraz poprawę ich ogólnego wyglądu. Nierzadko tego typu zabiegi są bardzo drogie i nie każdego jest na nie stać.

Warto poznać domowe i tanie sposoby, dzięki którym w szybki oraz prosty sposób można zregenerować naskórek, poprawić ukrwienie stóp oraz dać sobie chwilę przyjemności.

Do wykonania domowej maski na stopy potrzeba tylko dwóch składników które każdy posiada w domu: aspirynę oraz cytrynę.  Połączenie tych dwóch produktów pozwoli pozbyć się stwardniałej skóry na stopach (nawet na piętach, gdzie skóra jest najgrubsza), rozjaśni przebarwienia a także wspomoże leczenie infekcji grzybiczych.

Skład i sposób przygotowania maski:

  • 5 aspiryn,
  • wyciśnięty świeżo sok z jednej cytryny,
  • pumeks lub tarka do stóp.

W moździerzu ścieramy na pył tabletki aspiryny (aby było łatwiej, można wcześniej zwilżyć tabletki wodą oraz pokruszyć je widelcem). Do rozgniecionej masy dodajemy sok z cytryny i wszystko dokładnie mieszamy.

Tak powstały krem nakładamy na stopy na ok. 20 min. Dla wzmocnienia efektu warto owinąć szczelnie stopy np. folią stretch.

W razie konieczności można użyć tarki lub pumeksu aby łatwiej pozbyć się zbędnego naskórka. Po upływie wyznaczonego czasu zmywamy całość ze stóp i nakładamy krem nawilżający lub regenerujący.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!