„Zimowy król”. Dietetyczna zimowa sałatka z ogórków. Jedz na kolację i chudnij!

Niesamowity smak i proste przygotowanie to jest to, co cenię w tej sałatce najbardziej! Pyszna i prosta sałatka – produkty do niej z pewnością masz w swojej kuchni. Ważne jest, aby zachować proporcje, wtedy jest przepyszna – palce lizać!

Dodatkowym plusem jest to że ta sałatka jest bardzo dietetyczna, że względu na niską kaloryczność ogórków. Jedząc ją chociaż raz dziennie zastępując kolację lub obiad – jestem pewna że schudniesz.

Cały urok tej sałatki polega na tym, że nawet zimą zachowa smak i aromat świeżych ogórków, tak jakby zostały właśnie zebrane w ogrodzie. Teraz przygotuj tę sałatkę, a zimą będziesz cieszyć się jej świeżością i chwalić sobie jej smak.

Składniki:

  • Świeże ogórki – 5 kg
  • Cebula – 1 kg
  • Koperek (opcjonalnie) – 300 g
  • Ocet – 100 ml
  • Cukier ( lub ksylitol ) – 4 łyżki
  • Sól – 2 łyżki
  • Czarny pieprz (groszek) – do smaku

Przygotowanie:

Dobrze umyj ogórki, możesz moczyć je przez 1 godzinę w zimnej wodzie. Ogórki pokrój w pół-pierścienie. Obierz i umyj cebulę. Cebulę pokrój również w półpierścienie. Umieść ogórki i cebulę w dużej misce. Posól i odstaw na 30 minut, aby ogórki pościły sok.

Umyj koperek (opcjonalnie) i drobno posiekaj. W dużym rondlu wymieszaj ocet, cukier i pieprz. Dodaj zaparzone warzywa, dokładnie je wymieszaj. Postaw patelnię na małym ogniu, zagotuj, od czasu do czasu mieszaj.

Gdy ogórki nieznacznie zmienią kolor, wyjmij sałatkę z ognia i szybko włóż do wysterylizowanych słoików. Słoiki należy napełnić do samej góry, aby marynata całkowicie przykryła ogórki. Zakręć sałatkę, odwróć ją do góry dnem i zawiń w koc i pozostaw do ostygnięcia.

Sałatka z ogórków  „Zimowy król” jest gotowa. Smacznego!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!