Zwykła roślina o niezwykłych właściwościach leczniczych – rośnie na naszych łąkach: każda kobieta musi ją mieć w domu!

Zwykła roślina o niezwykłych właściwościach leczniczych

Tą wyjątkową rośliną z naszych łąk jest krwawnik pospolity. Roślina ta rozpoczyna okres swojego kwitnięcia od wczesnego lata aż do później jesień. Dlaczego jest to tak wyjątkowa roślina, choć można ją znaleźć na niemal każdej polskiej łące?

Ponieważ ma wiele właściwości i zastosowań medycznych. Kwiaty tej rośliny co roku zbierane są w licznych celach farmaceutycznych.

Przede wszystkim krwawnik pospolity pomaga na:

 1. bóle menstruacyjne,
 2. problemy z drożnością i wydolnością żył, czyli z tak zwanymi żylakami,
 3. pomaga osobą walącymi z problemami dotyczącymi trawienia,
 4. działa dezynfekująco,
 5. pomaga przy problemach kobiecych i nieregularnych miesiączkach,
 6. pomaga walczyć organizmowi ze stanem zapalnym,
 7. często jest stosowany przy leczeniu niepłodności oraz w okresie menopauzy,
 8. korzystnie wpływa na zdrowie i stan narządów płciowych,
 9. uspokaja,
 10. pomaga w problemach skórnych,
 11. działa na przeziębienie,
 12. pomaga w leczeniu jamy ustnej, w tym przy zapaleniu dziąseł,
 13. leczy rany oraz pęcherze, które zaczynają ropieć.

Krwawnik pospolity bardzo często jest doceniany przez kobiety, zwłaszcza w okresie menopauzy. dzieje się tak ponieważ roślina wywiera korzystny wpływ na zdrowie ich narządów płciowych, zwalcza liczne stany zapalne i infekcje bakteryjne oraz drożdżakowe.

Co więcej powoduje również ustąpienie skurczów miesiączkowych i szczególnie jest polecane kobietom w okresie menopauzy. Można go stosować zarówno w postaci herbaty jaki dodatek do kąpieli. Roślina ta jest także bardzo często wykorzystywana w pomocy w walce z żylakami.

Sposób przygotowania naparu na żylaki:

Dodaj 4 łyżki suszonego zioła do 200 ml wrzącej wody i pozostał do zaparzenia na około 5 minut. Gdy całość ostygnie można smarować takim naparem miejsca objęte żylakami.

Jako dodatek do kąpieli:

Oprócz żylaków i kobiecych problemów doskonale działa łagodząco oraz dezynfekująco na rany i stany zapalne oraz także trądzik.

Do przygotowania kąpieli należy przygotować 100 g suszonej roślinnym i następnie pozostawić go na 12 godzin w zimnej wodzie. Następnie odcedzić, zagotować i przez chwilę gotować na małym ogniu. Po chwili napar dodać do kąpieli.

Co więcej…

Krwawnik pospolity idealnie sprawdzi się jako lecznicza nalewka. Sposób przygotowania: suszone kwiaty należy zalać wódką i odstawić w ciepłe miejsce na okres około 4 do 6 tygodni. Następnie należy całość odcedzić i można stosować.

Sposób użycia: 10-15 kropli należy rozcieńczyć z wodą i pić codziennie. Pomaga to na zaburzenia krążenia, niweluje problemy z trawieniem.

Dodatkowo może być stosowany jako olej leczniczy.

Sposób przygotowania oleju z krwawnika pospolitego jest przebiega praktycznie tak samo jak nalewka. Jedynie zamiast alkoholu należy użyć do tego oleju. Taki olejek jest stosowany do użytku zewnętrznego i zwalcza odparzenia, leczy rany oraz pomaga z problemami ze stawami.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!