Domowy odświeżacz powietrza – Nie sądziłam że to takie proste. Nietoksyczny i za grosze. Już nie kupię w sklepie.

Zapach jest  jednym z najważniejszych elementów atmosfery naszego domu. Nic dziwnego, że wszyscy chcemy, żeby nasze domy pięknie pachniały.

Producenci odświeżaczy powietrza prześcigają się w pomysłach na formy i zapachy. Mamy więc atomizery i odświeżacze uwalniające zapach po  podłączeniu do gniazdka elektrycznego, o aromacie kwiatów, owoców czy świeżego górskiego powietrza.

Etykiety obiecują nam morską bryzę lub powiew lasu, a my nie myślimy o wszystkich szkodliwych substancjach chemicznych, które można znaleźć w ich składzie.

A znaleźć można  w nich pochodne benzenu, aldehydy, toluen i wiele innych substancji, które przyczyniają się do chorób ośrodkowego układu nerwowego czy powstawania wad wrodzonych. Dodatkowo, stosowanie substancji zapachowych w sprayu powodować może nasilenie objawów astmy.

Nie warto narażać się na ryzyko utraty zdrowia, jednak nie musimy rezygnować ze świeżego zapachu w domu. Przyjemny aromat możemy wyczarować samodzielnie, z naturalnych składników, niewielkim kosztem.

Odświeżacz z sody oczyszczonej

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!