Zdrowa wersja ptasiego mleczka – Potrzebujesz 2 składników, a przepis jest banalnie prosty. Jem i nie boję się , że przytyję

Ptasie mleczko ma wielu wielbicieli, zarówno starszych jak i młodszych. Stało się ono inspiracją dla bardzo interesującego, nietrudnego w przygotowaniu deseru.

Jest on o tyle atrakcyjny, iż zdaje się zdrowszym odpowiednikiem klasycznego ptasiego mleczka,  z uwagi na to iż nie zawiera cukru, co predysponuje go do bycia idealną alternatywą, zwłaszcza dla dzieci. Ponadto niewątpliwą zaletą jest to, iż do przyrządzenia tego deseru wystarczy tylko dwa podstawowe składniki.

Składniki:

  • 16 g  żelatyny
  • 400 g musu jabłkowego

Przygotowanie:

Na początek mus z jabłuszek należy przełożyć do naczynia żaroodpornego, po czym dodać do tego żelatynę.

Następnie należy odczekać cztery minuty aż to napęcznieje. Kolejnym krokiem będzie postawienie na gazie garnka z wodą, w którym  z zastosowaniem kąpieli wodnej podgrzewać należy składniki, cały czas mieszając do całkowitego rozpuszczenia żelatyny.

Kolejnym krokiem będzie ostudzenie tego przez około 15 minut. Po tym należy przejść do ubijania mikserem co potrwa kolejne dziesięć minut.

Później uzyskaną mieszaninę  rozłożyć trzeba w naczyniu i włożyć na godzinę do lodówki.  Na koniec wystarczy już tylko pokroić deser i smakować.

Do przygotowanej w ten sposób bazy dodać można również pieczone jabłka dla wzbogacenia smaku.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!