Kefirowy koktajl na odchudzanie

Ten koktajl został opracowany dla tych którzy chcą się pozbyć szybko nadwagi. Pamiętaj, że niezależnie od diety, którą zaczynasz przestrzegać, musisz także zastosować środki pomocnicze. W Twoim przypadku może to być sport i właśnie koktajl kefirowy, na który przepis znajdziesz poniżej.

Ten koktajl przyspiesza proces utraty wagi dzięki swoim składnikom. Co ciekawe, każdy z nich jest pożyteczny osobno. Ale działając razem, przynoszą jeszcze więcej korzyści, a wyniki są jeszcze szybsze.

Jak działa koktajl dietetyczny

Mąka gryczana wzbogaca witaminy i pierwiastki śladowe, błonnik, skrobię, zdrowe tłuszcze i monosacharydy.

Imbir w dietetycznym koktajlu mlecznym normalizuje przemianę materii i poprawia wchłanianie pokarmu, zmniejsza wytwarzanie hormonu, który wywołuje nie tylko głód, ale także przyrost wagi. Ponadto, nawet w niewielkiej ilości tego produktu istnieje wiele silnych przeciwutleniaczy i minerałów.

Kefir oczyszcza mikroflorę jelitową i poprawia funkcjonowanie przewodu żołądkowo-jelitowego. Jako probiotyk zawiera wszystko, co niezbędne do normalizacji mikroflory jelitowej.

Miód natomiast zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, dodaje energii i usuwa toksyny . Razem tworzą niezwykły koktajl dietetyczny – zdrowy, pożywny,  odżywczy i przyjemny w smaku.

Kefir-kasza gryczana przepis

  • 1 łyżka mąki gryczanej
  • 1 szczypta zmielonego imbiru
  • 200 ml kefiru
  • 1 łyżeczka miodu

Najlepiej zacznij przygotowanie koktajlu dietetycznego wieczorem. Aby to zrobić, po prostu połącz składniki w szklanym pojemniku i pozostaw na noc w lodówce.

Następnego dnia wyjmij szklany pojemnik z lodówki i pozostaw go na stole, aby ogrzał się do temperatury pokojowej. Pij na pusty żołądek szklankę ciepłej wody z cytryną, a następnie po 20 minutach koktajl zamiast śniadania . Powtarzaj procedurę przez dwa tygodnie.

A co potem? Przez następne dwa tygodnie powinieneś zrobić sobie przerwę: przestań pić koktajl, ale jedz zdrową żywność. A dwa tygodnie później powtórz kurs ponownie.  Do dzieła!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!