Radzi sobie lepiej niż sklepowe chemikalia, ale również nie szkodzi zdrowiu. Do czego wykorzystać ocet.

Często mówi się, że stosowanie proszków do prania jest szkodliwe.

Większość istniejących produktów zawiera toksyczne substancje, które przyczyniają się do aktywacji alergenów, podrażnienia skóry, a nawet zaburzeń w organizmie. Aby uchronić siebie i swoją rodzinę przed takimi problemami, spróbuj używać zwykłego octu. Radzi on sobie nie gorzej niż sklepowe chemikalia, ale również nie szkodzi zdrowiu.

Ocet do prania

lepiej umyć

Wielu może sceptycznie podchodzić do octu, ale spróbuj go przetestować, ma on wiele zalet.

Pomaga zachować kolor rzeczy.

Ze względu na swój skład ocet doskonale zapobiega blaknięciu tkanek. Dlatego już nie musisz wyrzucać rzeczy tylko dlatego, że są odbarwione.

Miękkie pranie

Ocet zmiękcza rzeczy lepiej niż wiele płynów do płukania. Jest to szczególnie ważne podczas prania pościeli i ręczników, które są często bardzo szorstkie i stają się nieprzyjemne w użyciu.

Zapewnia efekt antystatyczny

usuń lepkość sukienki

Twoje sukienki i swetry zapomną o elektryzowaniu się dzięki dodaniu octu do prania.

Przywróci rzeczy do ich dawnej bieli.

Pożółkłe koszule i szare ręczniki można przywrócić do normy. Aby to zrobić, po prostu wypierz je w pralce, po prostu dodając ocet – jego kwas doskonale niszczy cząsteczki upartego brudu.

Usunie plamy

usuń plamy z kawy

Od tego momentu możesz zapomnieć o drogich odplamiaczach, ponieważ do tej funkcji wystarczy ocet. A jeśli dodasz do niego sodę, to z pewnością plamy znikną na zawsze.

Usuwa stęchłe i nieprzyjemne zapachy

Wszyscy mieli do czynienia z zapachem wilgotnej bielizny, zapachem używanej odzieży itd. W takich sytuacjach ocet pomoże usunąć wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Chroni przed zafarbowaniem

zrzucanie rzeczy

W przypadku octu nie musisz bać się wkładać jednocześnie do pralki czerwonej koszulki i białych spodni. Wystarczy namoczyć w occie rzeczy przed praniem, zapobiegnie to plamieniu.

Zapobiega tworzeniu się kamienia

czyszczenie pralki

Poza tym ocet będzie bardzo przydatny dla samej pralce. Chroni maszynę przed tworzeniem się pleśni, kamienia, nieprzyjemnego zapachu i szkodliwych bakterii.

Ile i gdzie go dodać?

W zależności od powodu zastosowania i pożądanego wyniku dawka może wynosić 200 lub 100 ml. Mniejsza objętość jest używana, gdy ocet ma działać jako środek antystatyczny lub wybielacz. Wystarczy 100 ml, aby odświeżyć kolor lub usunąć nieprzyjemny zapach. W takim przypadku wlej ocet do bębna pralki.

Aby usunąć plamy, zabezpieczyć pralkę i usunąć szczególnie uporczywe i nieprzyjemne zapachy, potrzebujesz 200 ml octu. W takim przypadku produkt należy wlać do pojemnika na proszek.

Do czego nie używać octu?

gdy zamierzasz prać jedwab zrezygnuj z octu, jest bardzo wrażliwy na kwasy. Dotyczy to również produktów wykonanych ze skóry, koronki i satyny, aksamitu i szyfonu – nie będą tolerować kwasu octowego.

Pamiętaj, aby zachować przydatne artykuły i udostępniać je znajomym!

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!