Wystarczy zastosować kilka cennych wskazówek – Moje ogórki rosną… na parapecie.

W sezonie zimowym ceny ogórków są bardzo wysokie. Najlepszym sposobem na to, aby cieszyć się tym wyjątkowym smakiem jest oczywiście samodzielne zaprawienie, żeby mieć je na zapas.

Można wyhodować samemu ogórki na… parapecie! Wystarczy zastosować kilka cennych wskazówek, aby krzak dał odpowiednia ilość warzyw.

Zaleca się użycie roślin posiadających małe albo średnie liście, ponieważ one urosną niewielkiej wielkości – w sam raz do słoika. Mają to być samozapylone odmiany, których wielkość nie przekracza 10cm.

Najbardziej sprawdzone odmiany na parapet to ogórki typu Gracius Gładki F1, a także Dar.

Trzeba przygotować doniczki, których pojemność wynosi 3-4 litry na dwie rośliny. Doniczki nie mogą być blisko grzejnika, ponieważ będą miały nadmiernie ciepło. Świetnie nada się uniwersalna gleba przeznaczona do uprawy warzyw czy też mieszanka dla sadzonek, zatem nie trzeba szukać czegoś specjalnego w sklepach ogrodniczych.

Ogórki należy podlewać wyłącznie, kiedy widać, że mają suchą glebę. Domowe ogórki nie trzeba silnie podlewać. Bez obawy – nie uschną. W przypadku zbyt dużego podlania może pojawić się u nich grzyb. Należy spryskiwać je codziennie wodą z rozpylacza.

Zimną szczególnie trzeba zadbać o odpowiednie naświetlenie hodowanych warzyw. Światło słoneczne nie dość, że będzie za słabe to jego ilość nie będzie odpowiednio wystarczająca. Zaleca się świecenie nad sadzonkami lampy przez 6 do nawet 8 godzin dziennie.

Przykładowo płynnym biogumem można średnio raz na dwa tygodnie nawozić ogórki.

Pierwsze efekty pracy można zauważyć po ok 40 dniach, a z upływem czasu na każdym pęczku mogą występować po ok 7 owoców.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!