Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Co zrobić, aby plastik w kuchni odzyskał swoją dawną biel: żółte i uporczywe plamy znikną błyskawicznie.

Co zrobić, aby plastik w kuchni odzyskał swoją dawną biel?

Białych rzeczy w kuchni jest mnóstwo, od sprzętu AGD począwszy (lodówka, pralka, mikrofalówka) skończywszy na uchwytach i gniazdka. Po czasie naturalny kolor traci swój pierwotny odcień. Biel staje się wyblakła i odstrasza swoim wyglądem.

Pożółkły plastik wcale nie oznacza, że kuchnia jest zaniedbana. Kontakt z palcami, zmiany temperatur, parowanie, duża wilgotność. Te czynniki przyczyniają się do utraty barwy przez plastik.

Oto kilka sposobów, które pomogą nam odzyskać biel w kuchni

Ocet

Zamocz gąbkę w occie o stężeniu około 80% i przeczyść nią powierzchnię plastiku. Następnie odczekaj kilka minut, wypłucz gąbkę w czystej wodzie i ponownie przemyj plamy na plastiku. Żeby nie podrażnić skóry dłoni, pamiętaj, aby czynność wykonywać rękawiczkach ochronnych.

Szare mydło ponad 70%

Mydło trzemy na drobnych dziurkach tarki. Następnie dodajemy gorącej wody i mieszamy z utartym mydłem, aż do wytworzenia masy. Potem smarujemy białe powierzchnie i czekamy. Po kilku minutach należy spłukać masę i gotowe.

Utleniacz do włosów 12%

Jest to produkt, którego używa się między innymi do rozjaśniania włosów. Nanosimy odrobinę na gąbkę i delikatnie smarujemy plamy. Aby sposób zadziałał, substancja przed spłukaniem musi pozostać na powierzchni plastiku przynajmniej 10 minut. Zabieg można powtarzać.

Pasta do zębów

Pasta świetnie sprawdza się na parapetach. Jej właściwości efektywnie usuwają brud (np. plamy po doniczkach) z chropowatych powierzchni.

Powyższe metody są sprawdzone i skuteczne. Poleć je koniecznie rodzinie i znajomym.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!