Jak bezpiecznie prać buty w pralce. Przydatne porady, które stosuje nie od dziś

Czyszczenie butów wymaga dość sporo pracy, dlatego też większość osób stara się prać obuwie w pralce, jednak spora część producentów nie zaleca tego rozwiązania.

Poniżej wyjaśniamy kwestię dotyczącą prania butów. Można czy nie można i ewentualnie jak to robić?

Pranie butów

Najważniejszą kwestią jest to, aby pamiętać, że nie każde buty można bezpiecznie włożyć do pralki. Bardzo złym pomysłem jest pranie butów wykonanych ze skóry w pralce.

Jednak buty sportowe, kapcie, adidasy i inne tego rodzaju obuwie można bez problemów prać w pralce. Jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach i robić to dobrze. Dzięki przestrzeganiu kilku ważnych zasad pozwoli to posiadać czyste obuwie.

Bez problemów w pralce można prać trampki, baletki, adidasy, kapcie i inne materiałowe obuwie. Trzeba jednak pamiętać, aby w pralce nie prać obuwia mającego grube podeszwy, ponieważ mogą one uszkodzić bęben lub drzwiczki.

Trzeba także pamiętać, aby przed praniem wyczyścić podeszwy z kamieni oraz piasku. Mogą one porysować drzwiczki. Przy praniu należy pamiętać także o odpowiedniej temperaturze prania.

Woda nie powinna mieć więcej niż 30 stopni. Do prania butów najlepiej używać kapsułek czy też żelu, ponieważ proszek może osadzać się na butach i będzie dość trudny do wypłukania. Przed włożeniem butów do pralki warto także wyjąć sznurówki, wkładki i inne tego rodzaju rzeczy.

Dodatkowe porady

Buty warto także użyć specjalnej torby do prania butów. Dzięki temu nie będą się one tak mocno obijać o bęben pralki i uniknie się jego ewentualnej deformacji, które będą spowodowane przez wstrząsy wywołane praniem obuwia.

Dodatkowo, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu generowanego przez obuwie, warto do każdego buta wsypać łyżeczkę sody oczyszczonej i zostawić na noc. Soda wyciągnie wszystkie negatywne zapachy, a następnie włożyć obuwie do prania zgodnie z poprzednimi informacjami.

Jeżeli chodzi o suszenie, to warto robić to na zewnątrz, ponieważ wówczas unikniemy ryzyka rozklejenia czy też odkształcenia się butów.

Jeżeli odpowiednio wypierze się buty w pralce to ryzyko uszkodzenia zarówno butów, jak i pralki jest bardzo niskie. Warto pamiętać o odpowiednim podejściu do prania obuwia.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!