Przygotuj w ten sposób tą pułapkę na komary, a nigdy już nie wlecą do Twojego ogrodu. Proste, a zarazem skuteczne.

Lato to jeden z najpiękniejszych sezonów. Ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie irytujące komary i inne uciążliwe owady. Niestety wiele z nich roznosi również różne choroby.

Produkty sklepowe, które mają za  zadanie się ich pozbyć niestety nie zawsze są skuteczne, są również drogie i bardzo toksyczne. Dzieci są na nie szczególnie wrażliwe.

Te produkty często powodują nie tylko alergie, ale także choroby serca, a także negatywnie wpływają na komórki nerwowe. Dlatego radzimy zapomnieć o tych sklepowych specyfikach i zacząć zbierać fusy z kawy …

Komary i inne owady mają wiele receptorów węchowych, dzięki czemu szukają („węszą”) źródeł krwi. To czyni je bardziej wrażliwymi na niektóre zapachy. Na przykład zapach dymu.

Dlatego najlepszym sposobem ochrony przed irytującymi owadami jest podpalenie fusów z kawy. Po pierwsze, wydziela silny aromat. Po drugie, wytwarza dużo dymu.

Jeśli zdecydujesz się usiąść na zewnątrz, na tarasie lub na balkonie, po prostu umieść suchą kawę na folii aluminiowej lub talerzu i podpal ją. Możesz również dodać zgnieciony liść laurowy.

Jest to sposób bardzo skuteczny a do tego jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi. Pomaga również pozbyć się nie tylko komarów, ale także much, mrówek i ślimaków.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!